Mostantól több munka és kevesebb szabadság jár a köztisztviselőknek, sokan arra panaszkodnak, hogy a terhek emelését nem mindenhol követi béremelés - harsogták az éterbe a köztisztviselők megváltozott munkafeltételeiről a különféle balliberális propagandaoldalak. Persze, aki egy kicsit is beleássa magát a jogszabályokba, annak rögtön világos lesz, hogy egy szokásos baloldali álhírgyártással állunk szemben.
Elsőként fontos bemutatni, hogy a versenypiacon a Munka törvénykönyvének 2012-es módosítása nem engedi meg, hogy az ebédszünet beleszámítson a munkaidőbe. Ez egyébként 2012 előtt is így volt.
A legújabb jogszabály értelmében a köztisztviselőkre ugyanez a szabály fog vonatkozni, mint minden más emberre a munkapiacon.
A kormányzati igazgatásról szóló törvény tehát összhangot teremtett a magyar munkaerőpiac állami és magánszektorbeli szereplői között annak érdekében, hogy valóban biztosítható legyen a nyolcórás munkavégzés időtartama.
Azon fake news-zal kapcsolatban, hogy nem volt béremelés a köztisztviselői szektorban, azt tudjuk mondani, hogy a fővárosi és megyei kormányhivatalok kormánytisztviselői 2016-ban a béremelési program keretein belül magasabb munkabért kaptak.
A közel 40 milliárd forintot kitevő béremelési program részeként a fizetésükbe beépítésre került a cafeteria juttatás.
A balliberális álhírgyárak másik csapásiránya az volt, hogy azt állították, hogy 25-ről 20 napra csökkent a szabadságok száma. Ezzel szemben a valóság az, hogy a kormány-köztisztviselők alapszabadsága valóban 20 nap,
az alapszabadságon túl azonban pótszabadságban részesülnek.
A minisztérium kormánytisztviselője évente az alábbi pótszabadságokban részesül:
A kormányzati főhivatal és a központi hivatal kormánytisztviselője évente:
A fentieken kívül a kormány a családalapítást is támogatja a pótszabadsággal,
mivel a kormányzati igazgatásról szóló törvény megemelte a gyermekek után járó pótszabadságok számát,
így már egy gyermek esetén négy, két gyermek esetén nyolc, kettőnél több gyermek esetén összesen tizennégy nap vehető igénybe.
Arról sem írtak a különféle álhírgyárak, hogy a kormánytisztviselők jelentős mennyiségű szabadságot halmoztak fel tavaly év végéig.
Ezeket a szabadságokat az állam megtérítette, és összesen 9 milliárd 800 millió forintot fizetett ki,
ez fejenként átlagosan több mint félhavi fizetést jelentett az érintetteknek.