Az MTA közgyűlésén megjelent több mint 400 köztestületi tag 77 százaléka támogatta végül azt a javaslatot, hogy az intézethálózat továbbra is az MTA szervezetrendszeréhez tartozzon. Érdekesség, hogy a jelenlévők több alkalommal is szavaztak, egyik alkalommal alig több mint 60 százalékuk támogatta a maradást. Azaz, eléggé kaotikus volt a szavazás, információink szerint többször is a káosz jelei mutatkoztak a közgyűlésen.
Lovász László MTA-elnök azt mondta:
a közgyűlés döntött egy új vezetési struktúra létrehozásáról is a kutatóintézet-hálózat élére, amelyet egy irányító testület alá rendelnének.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a történtek után leszögezte, hogy
továbbra is az Akadémián kívül képzelik el az intézethálózat működését.
Palkovics a közgyűlés által hozott határozatokat úgy értékelte: a kormány álláspontja nem változott, továbbra is az MTA-n kívül képzelik el az intézethálózat működését, így a hétfői közgyűlésen hozott döntések nagy része ennek nem felel meg, de az átalakítás részleteiről továbbra is tárgyalni fognak.
A történtekről beszámoló Pestisrácok azt írja, hogy trükközéssel tarthatta meg a kutatóintézeteket az Akadémia.
Hogy pontosan mi a baj az MTA kutatóintézet-hálózatának finanszírozásával, és ahogy fogalmaztunk, miért támadt az Akadémia a magyar kormányra, részletesen írt az Origo.