Az európai parlamenti választás után is stabilan vezeti a pártok népszerűségi listáját a Fidesz-KDNP pártszövetség.
A Fidesz-KDNP a választási részvételüket biztosra ígérők körében 53 százalékon áll.
A legerősebb ellenzéki párt címet jelenleg birtokló Gyurcsány-párt, a DK a politikailag aktívaknál 12 százalékon áll, tehát az EP-választáson elért 16 százalékos eredményük 4 százalékot romlott.
Második helyük mellett elmondható, hogy Gyurcsány Ferencék pártjának hátránya jelentős a Fidesz-KDNP mögött,
táboruk kevesebb mint negyedakkora.
Az EP-választáson két mandátumot szerző Momentum továbbra is harmadik helyen áll 10 százalékos eredményével, míg a Jobbik 8 százaléknyi szavazó támogatottságát élvezi, tehát eredményük a májusi választáshoz közeli.
A Jobbik tehát továbbra is 10 százalék alatt van, és nehéz lesz a pártnak megszólítania az embereket, ugyanis ma már nehezen állapítható meg, hogy mi a különbség az egykori nemzeti radikális párt és a többi balliberális párt között.
Az MSZP-P szövetség támogatottsága (6 százalék) mélyponton van, a baloldali szavazók bizalmának megnyeréséért folytatott versenyben vesztésre állnak Gyurcsány Ferenc pártjával szemben.
Az európai parlamenti választáson meglepetést jelentő eredmény, miszerint a DK erősebb az MSZP-nél, tehát továbbra is fennáll. Gyurcsány Ferenc és pártja tehát hiába maradt alul a budapesti ellenzéki főpolgármester-jelölti előválasztáson,
országosan nézve sikerült hosszú évek kitartó munkájának köszönhetően elhappolnia az MSZP szavazótáborát.
Az ellenzéki pártok általános állapotáról sokat elárul az, hogy a Magyar Kétfarkú Kutyapárt támogatottsága a biztos szavazóknál eléri az 5 százalékos bejutási küszöböt, jelezve ezzel azt, hogy
Magyarországon továbbra is ellenzékváltó hangulat van.
A korábban a bejutási küszöb környékén billegő LMP 3 százalékon, a Mi Hazánk 2 százalékon áll, tehát a Jobbikból kivált politikusok egyelőre nem tudnak a parlamentbe való bejutási küszöb közelébe érni.
A teljes népesség körében a Fidesz-KDNP 41, a DK 8, a Momentum és a Jobbik 7-7, az MSZP-P, az MKKP és az LMP 3-3-3, míg a Mi Hazánk 2 százalékon áll.
Az önkormányzati választásokkal kapcsolatos eddigi megállapodásokat valószínűleg felül fogják írni a májusi európai parlamenti választásokon kialakult eredmények, így várhatóan az elkövetkező hetekben fog csak kiderülni, hogy melyik ellenzéki párt hol és mikor rúgja fel az eddig megkötött egyezségeket, hiszen a május 26-án jól szereplő pártok nyilvánvalóan többet akarnak majd, a rosszul szereplő pártok pedig próbálják majd védeni a korábban kialkudott pozíciókat.