A tavaly áprilisi országgyűlési választást követően komoly változás állt be a Jobbik életében. A szervezetet addig vezető Vona Gábor a vereség másnapján váratlanul bejelentette, hogy nemcsak a pártelnökségről mond le, hanem parlamenti mandátumát is visszaadja. A bukott politikus ezt követően több alkalommal is leszögezte, nem kíván megnyilvánulni aktuálpolitikai kérdésekben, és nem vágyik vissza a pártpolitikába. Csakhogy ezek az állításai már korábban is meglehetősen ingadoztak.
Vona ugyanis többször állást foglalt a Jobbikot érintő ügyekben, így többek között elmondta a véleményét Sneider Tamás jelenlegi pártelnök feleségének náci karlendítéséről, valamint a Jobbiknak a baloldalhoz való közeledéséről. Legutóbb pedig azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy egy lapinterjúban azt nyilatkozta, az emberek bevonásával törvényjavaslatokat készítene elő. Ezek a kis mozzanatok önmagukban apróbb-cseprőbb dolgoknak tűnhetnek, azonban együttesen nézve azt mutatják, hogy Vona Gábor nem szállt ki a politikából, meghagyta magának az esélyt a visszatérésre. A történtek kapcsán nem lehet figyelmen kívül hagyni egy nagyon fontos kérdést: mi történt az elmúlt közel másfél évben Vona Gáborral?
A jelek szerint nem különesebben rázta meg a választási zakó, hiszen elindította a heti rendszerességgel jelentkező vlogját, állandó jelleggel részt vesz a Simicska-árvák műsorában, valamint rendszeresen utazik külföldre. Ez utóbbi több, mint furcsa: az elérhető információk szerint jelenleg nincsen állása, így bevételi forrása sem, mégis fent tudja tartani korábbi életszínvonalát. Feleségének Instagram-oldalán közzétett képek szerint
Mint ismert, Vonának régebbre nyúlnak vissza muszlim kapcsolatai. Egy 2010-es írásában azt közölte, hogy az arabokhoz hasonlóan nem szereti a zsidókat, valamint az iszlám az emberiség utolsó reménye. A Jobbikot az identitásától megfosztó és súlyos válságba taszító pártelnökről korábban kiderült, hogy egyik korábbi törökországi útján törökül tett hitet, Allahot éltette.
Magyarán a következő a felállás: van egy, a politikából - szavakban legalábbis - kiszálló, jelenleg komolyabb bevétellel nem rendelkező politikus, aki rendszeresen megnyilvánul belpolitikai kérdésekben, és mindeközben luxuséletmódot folytat. A kapocs erősen hiányzik a történetből:
miből tudja mindezt finanszírozni?
A választ homály fedi, azonban a nyilvánosság figyelmét elkerülte egy nagyon fontos körülmény.
A háttérben ugyanis Vona Gábor komoly szervezkedésbe kezdett, hiszen már tavaly októberben elkészítette a Második Reformkor Alapítvány létesítő okiratát, a szervezetet pedig idén májusban már be is jegyezték. A bíróság hivatalos adatbázisában található információkból egyértelműen kiviláglik a politikai motiváció. Az alapítvány "célja a magyar társadalom, a gazdaság, a kultúra és a közélet 21. századi problémáira hatékony válaszok, megoldások megtalálása, ezek népszerűsítése és megvalósítása" - olvasható a sok cél egyike a birosag.hu-n. De talán ennél is érdekesebb a következő két tényező: a szervezet
Előbbi kapcsán a leglényegesebb az, hogy a Második Reformkor Alapítvány Szotyori-Lázár Zoltán ügyvédi irodájába van bejegyezve. Mint ismert, Szotyori-Lázár Vonának a keresztfia, így szoros kapcsolatban állnak egymással. Említésre méltó, hogy a korábban a szolnoki Jobbikot vezető Szotyori-Lázár viharos körülmények között lépett ki a pártból, az elvtelen karrieristák pártbeli előrejutásával indokolva lépését. A duplacsavar pedig a következő: a Második Reformkor Alapítvány és a Jobbik volt elnökének reklámcége ugyanoda, tehát Szotyori-Lázár érdekeltségébe van bejegyezve. Csakhogy nem ez az egyetlen bökkenő a szervezettel.
A Vona-féle alapítvány vezetőségébnk tagjai ugyanis egytől egyig a Jobbikhoz köthetőek.
Közel sem mellékes, hogy a névsorban található politikusok jelenleg is a párt frakciójának alkalmazottai, illetve szerződöttjei, ami egyértelműen arra utal, hogy
Vona Gábor még mindig erősen be van kötve a Jobbikba, és annak vezetésébe.
A kérdés már csak az: mennyire?