A rendezvény idei díszvendégét, Japánt 20 kézműves mester képviselte.
Volt többek között kimonó, lakk-tárgy és kőpecsét készítő, teaszertartás és szamuráj kardvívás bemutató, taiko dob és sakuhacsi koncert is.
A mesterek nagy érdeklődés mellett mutatták be a hagyományos japán mesterségek fortélyait.
A rendezvény idei kiemelt témája a lábbelikészítés volt, azon belül nagy hangsúlyt helyeztek a szegedi papucsra.
Népművészek és iparművészek újragondolt szegedi papucsait kiállításon mutatták be, de nagy sikert arattak a különböző népek hagyományos lábbelijei és a világ legjobb cipésze címmel büszkélkedő Kovács J. Attila cipőkészítő műhelye is, emellett pedig
a török és spanyol cipészmesterek remekeit is megcsodálhatták a látogatók.
A nyolcszáz Kárpát-medencei kézműves több mint száz látványműhelyében egész napos mesterségbemutatókat tartottak, ahol a szakmák rejtelmeibe kaptak betekintést az érdeklődők.
Különlegesség volt, hogy első alkalommal folk-kocsmát is tartottak, ahol ének- és tánctanítással, talpalávalóval várták a mulatni vágyókat.
A színpadokon a négy nap során hazánk legkiválóbb népzenészei, énekesei, mesemondói, néptáncosai léptek fel telt házas előadásokon.
Az UNESCO Szellemi és Kulturális Örökség listáján szereplő kézműves közösségek - a mohácsi busók, a matyók és a kékfestők - látványműhelyeiben busó álarc faragó, viseletkészítő és kékfestő műhelyt rendeztek be.
Bemutatkozott a fesztiválon a Czifra Központ, és látványos divatbemutatón mutatták be a díjnyertes alkotásaikat a FolkTREND! pályázat divattervezői.