A zajmérő készülékeket az Innovációs és Technológiai Minisztérium biztosítja, a lakók pedig a XVIII. kerületi polgármesteri hivatal környezetvédelmi csoportjának címzett levélben vagy e-mailben jelezhetik igényüket.
A minisztérium emlékeztetett, hogy az elmúlt hónapokban "a főpolgármester kezdeményezésére számos intézkedés történt a légiközlekedésből származó fővárosi zajterhelés mérséklése céljából".
Elkészült a repülőtér tényleges zajtérképezése
a felszállási útvonalak mentén, javaslat született a mérőállomások elhelyezésének pontosítására. A Közlekedéstudományi Intézet mobil eszközökkel folyamatosan ellenőrző zajméréseket végez a repülőtér környékén, két zajmérő műszert áthelyezne, a jelenlegi
hat mérőállomás mellé pedig még hetet telepítene.
Az ITM kitért arra is, hogy a repülés szabályainak módosításával az eddigi öt helyett tíz csomóra emelték a megengedett hátszélkomponens mértékét, így éjfél és hajnali 5 óra között a forgalom kilencven százaléka a gyérebben vagy egyáltalán nem lakott délkeleti irányba száll fel vagy onnan közelíti meg a ferihegyi légikikötőt.
A város feletti repülésekre ebben az időszakban büntetődíjat szabnak ki,
ez az intézkedés várhatóan szeptemberben lép életbe.
A Budapest Airport május közepén újraindította lakossági ablakszigetelési, ablakcsere-programját, amelyben hat milliméter vastagságú plusz üvegtáblát helyeznek fel a zajgátló védőövezetben lévő ingatlanok lakó- és pihenőhelyiségeinek nyílászáróira. A pótlólagos ablakszigetelés költségeit teljes egészében a Budapest Airport finanszírozza, e célra fordítja majd az újonnan bevezetett díjtételből származó bevételeket is.