Kiss Ambrus 2010, vagyis megalakításának éve óta vezeti a Policy Agenda Kft. nevű politikai tanácsadó szervezetet. Azóta szépen gyarapodnak, hiszen 2014-ben még csak 28 millió, tavaly viszont már 41 milliós árbevételt értek el, sőt az alkalmazottak számát is növelni tudták.
A cég gazdasági, de politikai, munkaügyi tárgyú elemzéseket tesz közzé, de hogy pontosan kinek a megbízásából, megrendelésére, az nem derül ki a honlapjukról.
Egy korábbi Átlátszó cikk szerint a baloldali Atv hivatkozott gyakran az elemzéseikre.
A cég "alig elfogult" kutatásairól sokat elárul az is, hogy olyanok hivatkoztak eredményeire, mint a korábban Soros György megbízható szövetségeseinek listáján szereplő, bevándorláspárti Niedermüller Péter,
vagy a balliberális Népszava.
Emlékezetes az is, hogy a Kiss által vezetett szervezet küldte el az ellenzéki sajtónak azt a kamu "kutatási eredményét" mely szerint "A magyar választók kétharmada abban a tudatban él, hogy Soros György Pártja is részt vesz az országgyűlési választáson."
Az ellenzéki média természetesen vitte a kamukutatást mint a cukrot.
De azért nem mindenki, hiszen a nem éppen kormánypárti Válasz.hu emelte ki, hogy a "kutatás" elég sok sebből is vérzik, hiszen nem csak azt nem árulták el, hogy milyen módszerrel jutottak erre a nyilvánvalóan a vidéki magyar választópolgárok ellen uszító eredményre,
de még a honlapjukon sem tették közzé.
Később kiderült, hogy a kutatás eredménye teljesen manipulált volt, a Mandiner cikke szerint a kormánypártinak nem nevezhető Ceglédi Zoltán politológus leplezte le a Policy Agendát, "a kutatásban nem azt kérdezték, hogy létezik-e ilyen párt, és ha van, indul-e a választáson, a kutatók egy dupla előfeltevésre (van és indul) tették rá a kérdést". Vagyis nem a választók éltek ebben a tudatban, hanem Kiss Ambrus cége erőszakolta rájuk ezt a véleményt.
Kiss Ambrus nem csak a fenti tanácsadó cégben fejtette ki áldásos tevékenységét, hanem az Új Egyenlőség nevű baloldali "hírportálon" is tett közzé cikkeket. A szervezet a fenti kutatóintézethez hasonlóan látszólag - gyanúsan - a semmiből nőtt ki
és a semmiből kezdett el konferenciákat szervezni, például a német szocialista párt, az SPD pártalapítványával, a Friedrich Ebert Stiftung-gal, és a szintén erősen baloldali Policy Solutions-al közösen.
Utóbbit egyébként 2017-ben még 22.000 dollárral támogatta Soros alapítványa, az Open Society Foundations.
Vendégeik között szerepelt, aaz MSZP korábbi elnöke, az azóta a Kanári-szigetekre költöző Tóbiás József vagy épp a Bajnai-kormány pénzügyminisztere Oszkó Péter,
de a sort hasonló visszatérőben lévő, régi már megbukott balliberális emberekkel lehetne folytatni.
Azért is érdekesek a fenti rendezvények, mivel az oldalt működtető Új Egyenlőség Alapítványnak mindössze néhány millió forint bevétele volt minden évben. Így felvetődik a kérdés, hogy ki is fizette a fenti rendezvények számláit.
Az Új Egyenlőség portál arról is híressé vált, hogy itt mutatkozott be a Hallgatói Szakszervezet, amely a Soros-egyetemért szervezett nem túl sikeres tüntetéseket, majd
később a decemberi és januári túlóratörvény-ellenes tüntetések szervezésében jeleskedtek.
A szervezet jelképe - a Tűzfalcsoport megfigyelése szerint - kísértetiesen hasonlított az Arab Tavasz és a Soros által szervezett grúz forradalom jelképéhez. Ahogy arról korábban írtunk, többek közt ennek a szervezetnek a képviselői is részt vettek azon az eligazításon,
ahol számos Soroshoz köthető más szervezet is részt vett és ahol megtárgyalták, hogy hogyan kellene minél nagyobb balhét csapni Budapest utcáin.
Kiss Ambrus életrajzát megnézve azonban kiderül, hogy ennél jóval szorosabban is kötödik a Gyurcsány-Bajnai világhoz. A 2002 és 2010 közötti baloldali kormányokban egyre magasabb pozíciókat tötött be.
A közigazgatás.magyarorszag.hu adatai szerint 2002-től a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztériumban dolgozott, majd 2003. márciusától miniszteri tanácsadó a Miniszterelnöki Hivatalban. 2006. júliusától 2007. júliusáig a szociális és munkaügyi miniszter kabinetfőnöke, ezt követően 2009. áprilisáig a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter kabinetfőnöke volt (Kiss Péter volt a miniszter), majd 2009. áprilisától, Bajnai kormányában (ekkortól a most már DK-s Molnár Csaba a miniszter) társadalompolitikai szakállamtitkár a Miniszterelnöki Hivatalban.
A fentiekből is jól látszik, hogy Karácsony ötödik helyettese is egyértelműen a régi, már egyszer a hatalomból kibukott, de most a Városházára visszatérni készülő Gyurcsány-Bajnai társaság embere.