Egy hasonló nevű, Szlovákiában bejegyzett vállalkozás is férfi érdekeltségébe tartozott. A vádirat szerint a szlovák cég számlájára 2016 februárjában és áprilisában egy iraki gazdasági társaság 145 ezer, egy svéd vállalkozás 22 ezer eurót utalt. Az átutalások címzettje eredetileg a vállalkozásokkal kapcsolatban álló török, illetve lengyel cég lett volna.
A tranzakciók előtt azonban ismeretlenek megtévesztő e-maileket küldtek az érintetteknek arról, hogy a cégek számlaszáma megváltozott.
Az így eltérített pénzt a vádlott érdekeltségébe tartozó szlovák cég továbbutalta, ő pedig felvette a szegedi kft. számlájáról.
A bűncselekmények miatt Szlovákiában, Svédországban, Lengyelországban és Törökországban is büntetőeljárások indultak, de a megtévesztő üzeneteket küldő elkövetők kilétét nem sikerült a külföldi hatóságoknak megállapítaniuk.
Az eljárásokban közreműködött az európai uniós ügyészi szerv, az Eurojust is, hozzájárulva ezzel a magyar büntetőeljárás eredményességéhez.
Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn arról tájékoztatta a médiát, hogy
különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett pénzmosás miatt emeltek vádat
a szegedi székhelyű gazdasági társaság vezetője ellen.
A bűnösségét beismerő vádlottal az ügyészség egyezséget kötött, és kezdeményezte a bírónál, hogy a férfi kerüljön börtönbe annyi időre, amennyiben megállapodtak.