A nyolcadik lapszámból kiderül, hogy a Gyurcsány-Bajnai-korszak megbízható káderei közül kik kezdtek el visszaszivárogni a Karácsony Gergely vezette Budapest vérkeringésébe.
A lap végigveszi, hogy kinek milyen szerepe volt a kampányban, és várhatóan milyen pozícióhoz jut az új főpolgármester csapatában.
„Nem az a lényeg, hogy Gyurcsány kap-e szobát Karácsony mellett a Főpolgármesteri Hivatalban, hanem az, hogy Gyurcsány hálózata rácsatlakozik a fővárosra" – kommentálta a jelenséget a lapnak egy jobboldali elemző. Kiderül az is, hogy már most látszik:
nem csak a politikai pozíciókért, de a gazdasági erőforrásokért és a médiabefolyásért is nagy lesz a harc.
Vezércikküket, az Első karaktert Leimeiszter Barnabás jegyzi, aki a halálhoz, az elmúláshoz való viszonyulásunkról írt.
A mostani számban megnézték, hogy a vidéki Magyarországon milyen eredményeket értek el a kormánypártok az önkormányzati választáson. Ezenkívül foglalkoznak azzal, hogy a szavazóbázis megtartásában, további bővítésében nagy szerepe lehet a már futó Magyar falu Programnak.
Interjút olvashatnak Medgyessy Péter volt miniszterelnökkel, aki szerint bár a fővárosi győzelemmel a baloldal kapott egy esélyt, de a puszta összefogás 2022-ben már nem lesz elég.
Mindig azt mondtam a baloldali ismerőseimnek, hogy próbálják meg modellnek tekinteni azt, amit Orbán csinált: felépített egy kutatóintézetet, egy szellemi bázist, létrehozott egy támogatói kört, és ezzel a felépítménnyel tud jól szerepelni
- hangsúlyozza.
Megkezdődött az őszi parlamenti ülésszak, a lap új kisrovatában újságírók helyett a közemberek tudósítanak. Ezúttal Szabó Zsanett gyáli kozmetikus szemén keresztül mutatják be, hogy mi történt a T. Ház falai között.
A helyhatósági választás fővárosi eredménye igencsak átrendezte a politikai mezőt az elkövetkező öt évre. Mi lesz a fejlesztésekkel? Milyen lehet a kormány és a városvezetés kapcsolata? Fürjes Balázzsal, a Budapest és agglomerációja fejlesztéséért felelős államtitkárral is készült interjú.
A felvidéki magyar pártok egymással folytatott szövetségkötési keringőjéről ír a lap Tokár Géza politikai elemző kommentárjaival. Továbbá az ukrajnai földtulajdon-liberalizáció terveiről, az ukrán földhelyzetről; valamint a romániai elnökválasztásról, és annak vezető jelöltjeiről is lehet olvasni a külpolitikai rovatban.
Nemzetközi témájú publicisztikát írt Schöpflin György professzor az EU aktuális intézményi válságáról,
valamint Greg Sheridan, a The Australian szerkesztője az ausztrál modellről.
A Precedens rovatban szó lesz a nemzetállami keretek felszámolásának híveivel, a drasztikus integrációpárti Ettore Recchi és Adrian Favell könyve alapján.
A Makronóm rovatban pedig Eric Stewart-tal, az Amerikai–Magyar Üzleti Tanács elnökével olvashatnak interjút, aki az Egyesült Államok és az EU közötti szabadkereskedelmi megállapodást támogatná, ugyanakkor jogosnak tartja, hogy az USA kereskedelmi háborúba kezdett Kínával.
A lap további tartalmáról itt olvashatnak bővebben.