Az alábbi felvétel jól szemlélteti azt, ahogy a balliberális főpolgármester a kampányban hangoztatott stadionstoptól eljutott a kórházstopig.
Még a kampányban, szeptember 25-én azt mondta Karácsony Gergely, hogy
ebben a városban nem épül stadion addig, amíg nincs minden kerületben CT.
Ez azt jelenti, hogy szerinte 23 CT-re lenne szüksége Budapestnek, mivel a fővárosban 23 kerülete van.
Kiderült azonban, hogy Karácsony vagy nem tudja hány CT van Budapesten, vagy egyszerűen hazudik.
A fővárosban ugyanis 43 CT van.
Ebből a 43 CT-berendezésből 35 gépnek van közvetlen vagy közvetett egészségügyi alapkezelői (NEAK) finanszírozása, 2 gép működését a fenntartó önkormányzat finanszírozza, 6 gépen pedig kizárólag a beteg (vagy egy privát egészségpénztár) tudja kifizetni a vizsgálatot, nincs semmilyen egyéb finanszírozása – írja a radiologia.hu.
Szeptember 30-án azt mondta Karácsony, hogy "egészségügyre szeretnénk a pénzt költeni és nem stadionokra, szembeállítva ezáltal az egészségügyet és a sportot", ami nonszensz, hiszen a kettő nem egymás ellentétpárja, hanem inkább kiegészítik egymást.
Az ellenzéki politikus konkrétan kijelentette, hogy az ő véleménye szerint az atlétikai stadionra nincsen szükség.
Ugyanazon a nap, Baranyi Krisztina, Ferencváros jelenlegi polgármestere – aki akkor még csak ellenzéki jelölt volt – közölte:
egy atlétikai stadion építését minden eszközzel akadályozni fogom, és ahhoz nem adom a beleegyezésemet, mert az egy olyan beruházás, ami Ferencváros legértékesebb telkét veszi el.
Október 25-én a főpolgármester kijelentette, hogy az elvein és a programján nem változtat.
November 6-án már arról beszélt, hogy az ellenzéki vezetésű főváros konstruktív partnere kell legyen a kormánynak.
November 23-án elmondta Karácsony, hogy
nem tudja megígérni a stadionépítés támogatását.
November 25-én Baranyi Krisztina polgármester közölte, szerinte
nem stadion épül, hanem egy olyan szabadidő-, rendezvény- és tömegsportközpont, amely egyébként még alkalmas lehet egy világbajnoksági esemény megrendezésére is.
Aznap Karácsony kijelentette, hogy ő azt gondolja, hogy Budapesten nincs olyan polgár, aki ne lenne büszke arra, hogyha Budapest adhatna otthont az atlétikai világbajnokságnak.
Az ellenzéki többségű Fővárosi Közgyűlés november 27-én egyhangúan megszavazta az atlétikai világbajnokság megrendezését és az eseményre építendő atlétikai stadiont,
miközben a dél-budai szuperkórház megépítését – a balliberális képviselők ellenszavazata miatt – nem támogatta, veszélyeztetve ezáltal 1,2 millió ember egészségügyi ellátását.
Az egészségügyi beruházás leállítását és a stadionépítést magától értetődően Karácsony és Baranyi is támogatták a szavazatukkal.
Így lett a kampányban hangoztatott stadionstopból kórházstop.