Éjszaka nyugat felől megvastagszik a felhőzet, és a hajnali órákban elsősorban a Dunától keletre néhol már előfordulhat eső, záporeső. Szombaton többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, csak átmeneti felszakadozások lehetnek.
Többfelé, akár több alkalommal is várható eső, zápor, de a Kisalföldön lehet szárazabb az idő.
A déli, délkeleti szél nagyobb területen lesz élénk, emellett az Észak-Dunántúlon, hajnaltól pedig a Dél-Alföldön is gyakran megerősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +6 fok között alakul, a Dunántúlon lesz enyhébb a hajnal.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton az ország északkeleti harmadán csupán 5 és 9, másutt többnyire 10 és 16 fok között valószínű.
A Fekete-tenger térségében, valamint a Kárpát-medencében magasnyomású légköri képződmény van, ezeken a vidékeken csendes az idő, egyaránt előfordulnak napos, illetve köddel, rétegfelhőzettel borított tájak.
Európa többi részén azonban ciklonok és a hozzájuk kapcsolódó légköri frontok teszik változékonnyá az időjárást.
A Skandináv-félszigetet elérő alacsonynyomású képződmény hatására ismét egyre többfelé havazik, a Földközi-tenger medencéjében pedig egymás után alakulnak ki intenzív zivatarok, amik kiadós mennyiségű esőt okoznak. A Brit-szigetek térségét is egy hatalmas kiterjedésű, fokozatosan erősödő ciklon érte el, ami gyorsan mozog a szárazföld belseje felé, hatására arrafelé is többfelé esik az eső.
Lappföldön van a leghidegebb, ott néhol reggelre -25 fok alá hűl a levegő, napközben pedig előfordul -16, -18 fokos csúcsérték is.
Közép-Európában általában 5 és 12, a mediterrán térségben többnyire 16 és 24 fok közé melegszik fel a levegő, de Spanyolország déli partjainál 30 fokot is mérnek. A Kárpát-medencébe szombat estig nyugat felől az eddigiekhez képest jóval enyhébb, ugyanakkor nedvesebb léghullámok érkeznek, többfelé számíthatunk csapadékra.