Magyarország kormánya 2014-ben döntött a MOME (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) campusfejlesztésről. Ahhoz, hogy a kreatívipar Magyarország egyik sikerágazata lehessen, szükség van világszínvonalú oktatásra Budapesten. Ezt biztosítja egy valóban XXI. századi, a hagyományokra is építő, nemzetközileg versenyképes dizájnegyetem.
Ezért támogatta Orbán Viktor miniszterelnök és kormánya kitartóan Kopek Gábor rektor nagy ívű tervét a MOME Campus megvalósítására.
A MOME új épületével a magyar kreatívipar zászlóshajója jött létre, olyan különleges intézmény, amelyhez hasonló sincs Közép-Európában, sem tartalomban, sem pedig építészeti minőségben.
Az új MOME campus növeli a kiváló magyar teljesítmények létrejöttének esélyeit, és fölépítésének köszönhetően két magyar világsiker erősödik tovább, és erősítheti Magyarországot: Budapest, a nemzet fővárosa és a magyar kreatívipar
- hangsúlyozta az építés irányításáért felelős Fürjes Balázs kormánybiztos a campus ünnepélyes megnyitóján.
Az új campus több mint egyetem – városépítészeti érték is egyben. Világszínvonalú, 21. századi, kortárs építészeti alkotás született, miközben
Budapest zöldebb lett – a fejlesztéssel a lélegző zöldfelület gyarapodott
– hívta fel a figyelmet Fürjes Balázs.
A campusfejlesztés száz százalékban hazai teljesítmény, a tervezéstől a kivitelezésig magyar tervezők tervezték és magyar vállalkozók építették.
A MOME 25 000 négyzetméter épületet és 15 000 négyzetméteres közparkot magában foglaló új campusa határidőben és költségkereten belül készült el.
A beruházás teljes költsége bruttó 21,4, nettó 16,8 milliárd Ft, és a vállalás szerint 2019 szeptemberében megkezdődhet az egyetemi tanév.
A MOME-campust bemutató filmet ide kattintva tekinthetik meg.
A campus építész tervezői Reimholz Péter, Csomay Zsófia, Németh Tamás, valamint a 3h Építésziroda és vezetői, Csillag Katalin és Gunther Zsolt voltak.
Képek: