Horváth László: A gyöngyöspatai kártérítés január közepén végrehajtható

Vágólapra másolva!
Egyértelmű helyzetet teremtett a Kúria végzése a gyöngyöspatai perben, amikor elutasította a jogerős ítélet végrehajtásának felfüggesztését, így január 17-étől végrehajtható a százmillió forintos kártérítés - írta közösségi oldalán Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője kedden.
Vágólapra másolva!

Az ügy előzménye, hogy a Horváth László szombati sajtótájékoztatóján a Soros-hálózat pénzszerző akciójának nevezte a gyöngyöspatai iskola szegregációs ügyét, amelyben a Kúria döntése értelmében a fenntartóknak mintegy 100 millió forintot kell kifizetni az érintett családoknak.

Az önkormányzatnak mint korábbi intézményfenntartónak több mint 80 millió, a jelenlegi fenntartónak, a tankerületnek csaknem 20 millió forintot kell előteremtenie

- mondta.

Horváth László azt írta:

A bíróság határozatát végre kell hajtani, mert a felfüggesztését kérelmező alperesi beadványt a Kúria indoklás nélkül elutasította. Január 17-ig folyósítani kell azt a százmillió forintot, amelyet a bíróság kárpótlásul ítélt meg a szegregációs ügyben érintett 62 cigány tanuló családjának - tette hozzá. A képviselő jelezte, hogy a helyzet megoldása érdekében a kormány segítségét kérte.

A Kúria erre reagálva hétfő este tudatta: még nem döntött a kártérítésről a gyöngyöspatai önkormányzatot érintő, személyhez fűződő jog megsértése miatt indult perben. Felidézték: a Kúria 2015. március 25-én hozott ítéletével fenntartotta a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletét, amelyben megállapította, hogy Gyöngyöspatán "sem az oktatási intézmény, sem annak fenntartója nem tett eleget az integrációs kötelezettségének, fenntartotta azt a helyzetet, amely a spontán szegregáció következtében az iskolában kialakult".

Abban az ügyben a Kúria nem állapított meg kártérítést.


A Debreceni Ítélőtábla 2019. szeptember 18-án hozott jogerős ítéletet a személyhez fűződő jog megsértése miatt több felperes által kezdeményezett, a gyöngyöspatai önkormányzatot érintő perben. A táblabíróság megállapította, hogy a jogellenes elkülönítéssel megsértették az érintettek egyenlő bánásmódhoz való jogát, ezért javukra fejenként és a jogsértéssel érintett tanévenként kártérítést ítélt meg.

Ebben az ügyben tehát közvetlenül az érintett diákok érvényesítettek kártérítési igényeket.

A Kúria közölte azt is, hogy a tábla jogerős ítélete ellen még tavaly felülvizsgálati kérelem érkezett, de az ügy még folyamatban van, a felülvizsgálati eljárásban tárgyalást még nem tűztek ki. A Kúria azt is tudatta, hogy a jogerős ítélet végrehajtását nem függesztette fel, az erre irányuló kérelmet december 16-án elutasította.

Horváth László kedden közösségi oldalán üzent a balliberális médiának és a Kúria végzése a gyöngyöspatai per kapcsán egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a Soros által pénzelt médiumok - élén az Index-szel, a 444-gyel, a HVG-vel, a 168 órával - hazudnak.

- tette hozzá a képviselő.

Azzal, hogy a Kúria elutasította a jogerős ítélet végrehajtásának felfüggesztését, január 17-étől végrehajtható a százmillió forintos kártérítés. A politikus közzétette a Kúriának a felfüggesztés elutasításáról szóló végzését is.

- szögezte le Horváth László. Hozzátette, aKúria majd napirendjére tűzi a felülvizsgálat tárgyalását, de ettől függetlenül január 17-étől százmillió forint fizetési kötelezettsége van Gyöngyöspata önkormányzatának és a tankerületnek.

"Arra a helyzetre persze kíváncsi leszek, ha majd pár hónap múlva a Kúria esetleg a másodfokú ítélőtábla jogerősen elmarasztaló döntésével ellentétesen hozna ítéletet, akkor hogyan lehetne visszakérni a kifizetett 100 millió forintot az alperes családoktól és kik kárpótolnák a csődbe juttatott város lakóit..." - jegyezte meg Horváth László.

Bayer Zsolt egy 2011 áprilisában írt vezércikkével magyarázza el és foglalja össze, milyen becstelen politikai akció zajlott Gyöngyöspatán.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!