"Az ellenzéki összefogás polgármestere, Niedermüller Péter rémisztő képződményként írta le a magyar emberek többségét. Amikor először hallottam, alig akartam hinni a fülemnek. Sok gyűlöletteli állítást hallottam már ellenzéki politikusoktól –
volt, aki patkánynak minősítette a Fidesz szavazóit
–, mégis meglepett, hogy valaki ilyen megvetéssel beszéljen az emberek egy jelentős csoportjáról.
Kikkel is van baja a „Demokratikus" Koalíció politikusának? A heteroszexuális fehér férfiakkal és nőkkel, akiket egyszerűen „rémisztő képződménynek" titulált az ATV egyik esti műsorában, ahol szó szerint a következőket mondta:
Hogyha megnézzük azt, hogy mi marad, ha lehántod ezeket a gyűlöletvalamiket, ugye fölsoroltuk: a nem magyarok, a mások, a migránsok, a romák, a nem tudom én mik, akkor ott marad egy rémisztő képződmény középen: ezek a fehér, keresztény, heteroszexuális férfiak – meg azért nők is vannak közöttük.
Mivel nem szeretek a kontextusból kiragadva értelmezni mondatokat, az első döbbenet után megnéztem a stúdióbeszélgetésről készült felvételt is, ami – ha lehet – csak tovább rontott a helyzeten.
Amikor ugyanis a fenti szavak elhagyták a kulturális antropológus végzettségű Niedermüller száját, ahelyett, hogy elszégyellte volna magát,
önnön nagyszerűségétől elragadtatva tovább fejtegette gyűlöletkeltő gondolatmenetét. Sőt, hozzátette, hogy „ez a családelképzelés".
Majd a keresztény, heteroszexuális fehér embereket határtalanul unalmasnak nevezte, akikben nyoma sincs a progressziónak, innovációnak, kreativitásnak. Mindeközben a beszélgetés többi résztvevője – köztük a nagy ellenzéki összefogás egy másik pártja, a „Párbeszéd" országgyűlési képviselője – nem egyszerűen szó nélkül hallgatták ezeket a minősíthetetlen kijelentéseket, hanem széles mosollyal arcukon, még hozzá is fűztek egy-egy jelzőt.
És ha valaki azt gondolná, hogy a szereplés miatti izgalom hevéből ocsúdva bármelyikük önkritikát gyakorolt, vagy akár az ellenzéki összefogás pártjai közül valamelyik elhatárolódott az elhangzottaktól – az egymás iránti tisztelet és a gyűlöletbeszéddel szembeni zéró tolerancia jegyében – ki kell, hogy ábrándítsam:
éppen ellenkezőleg történt. Elvtársai egymásra licitálva igyekezték védeni a védhetetlent, magyarázni a magyarázhatatlant.
Én tiltakozom Niedermüller Péter gyűlöletkeltő szavai ellen.
Tiltakozom az ellen, hogy a magyarok jelentős részét valaki rémisztő képződménynek nevezze.
Tiltakozom az ellen, hogy a keresztény, heteroszexuális, fehér embereket pusztán e tulajdonságaik miatt bárki a fejlődés, a kreativitás akadályozójának minősítse. Tiltakozom az ellen, hogy a széles nyilvánosság előtt vallási meggyőződés, szexuális orientáció és bőrszín miatt bárkit megbélyegezzenek, ellenük uszítsanak!
Tiltakozom az ellen a kijelentés ellen, hogy a férfi és nő kapcsolatán alapuló család megvetendő, ami felett eljárt az idő. Visszautasítom azt az állítást is, hogy a keresztény, fehér emberek határtalanul unalmasak.
A magyar családpolitika progresszív, innovatív és kreatív.
Alapelve, hogy szabadságot adjon, hogy lehetőséget teremtsen, hogy bővítse a mozgásteret. Magyarországon az Alaptörvénynek megfelelően a házasság férfi és nő kölcsönös elhatározásán alapuló kapcsolat, azok a heteroszexuális párok, akik nem szeretnének házasságot kötni, regisztrált élettársi, a homoszexuális párok pedig bejegyzett élettársi kapcsolatot hozhatnak létre.
A gyermekgondozás első három évét akár az édesanya, akár az édesapa otthon töltheti gyermekével, a családi adókedvezményt a szülők tetszés szerint oszthatják meg, a kisgyermek mellett egészen korán munkát lehet vállalni, ilyenkor ott a bölcsőde ingyenes étkezéssel, de a nagyszülő is mehet gyedre. A fiatalok a közös életkezdéshez olyan segítséget kapnak, amilyet korábban soha. És ha valaki ezzel együtt úgy dönt, hogy nem köt házasságot, nem vállal gyermeket, vagy a lehetőségek közül semmit sem szeretne igénybe venni, úgy természetesen ezért nem éri hátrány.
Közel kétszer akkora összeget fordítunk GDP-arányosan családtámogatásokra, mint a fejlett országok átlaga.
Én ezt tartom progressziónak, innovációnak és kreativitásnak. Az, ha megtagadjuk zsidó-keresztény gyökereinket és keresztény életformánkat, az, ha nemet mondunk a hagyományos családra, az, ha a migrációs nyomásnak engedve ellenőrizetlenül eresztjük be a tőlünk eltérő kulturális, vallási és nyelvi háttérrel rendelkező tömegeket Magyarországra, az nem progresszió, nem innováció, nem kreativitás. Az megítélésem szerint a magyar emberek jövője szempontjából súlyos hiba és felelőtlenség.
Az pedig, ha az állítólagos gyűlöletkeltés ellen valódi gyűlöletkeltéssel lép fel valaki, mint ahogy tette azt Niedermüller Péter és a hozzá asszisztáló Tordai Bence, elfogadhatatlan, elutasítandó!"