Az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán közzétett egy térképet, mely azt mutatja, hogy az ország mely részén milyen erősségű szélviharra kel számítani.
Az erre a napra vonatkozó maximális széllökés rekordja megdőlt, a Veszprém megyei Kab-hegyen 120 km/h-s széllökést mértek.
Az Időkép azt írja, hogy északnyugaton a legerősebbek a széllökések, ott meghaladják a 80 km/h-t, de Sopronban 114 km/h-s, Bakonyszombathelyen 100 km/h-s széllökést mértek.
A met.hu oldalon azt írják, előbb a Dunántúlon és a középső országrészben, majd estétől északkeleten, keleten is nagyon erős széllökésekre kell számítani.
A legerősebb széllökések általában 70-100 km/h között várhatók,
de a front mentén átmenetileg a Dunántúlon 100-120 km/h-s széllökés is kialakulhat a déli órák környékén,
majd este, késő este északkeleten a szélérzékeny Bodrogköz térségében van esély egy-egy hasonló széllökésre.
A hidegfront betörése után Balatonőszödön 109, Balatonmáriafürdőn 107, Fonyódon 100 kilométer per órás erősségű szelet mértek kedden, és az északi-északnyugati szél méteres hullámokat korbácsolt a Balaton déli partvonalánál - tájékoztatott Horváth Ákos, a siófoki obszervatórium vezetője.
A meteorológus kifejtette, az országba betörő nagyon gyors mozgású hidegfront és a mögötte viharos erősségű széllel érkező hideg levegő "telibe kapta" a Bakony-Balaton térségét. A front előtt torlódó levegőben egy-egy zivatar is kialakult.
A legerősebb széllökések több helyen is meghaladták a 100 kilométer per órás sebességet a térségben.
A legerősebb, 124 kilométer/órás erősségű széllökést a fővárosban mérték ezen a napon, a János-hegyen
- jegyezte meg a szakember.
Az esti óráktól várhatóan mérséklődik a szél az üdülőrégióban, de továbbra is lesznek viharos széllökések. Szerdán napközben ismét viharos, 90 kilométer/órás meghaladó sebességű széllökésekre kell számítani, amelyek estére mérséklődnek - mondta Horváth Ákos.