Az elkövetkezendő öt évben Budapest az egészségügy fejlesztése érdekében összesen 50 milliárd forint központi költségvetési támogatásban részesül a kormány és a fővárosi önkormányzat között korábban létrejött megállapodás értelmében. Ebből az első évben kétmilliárd forintot fordítanak a képalkotó diagnosztikai (CT, MR) várólisták megszüntetésére, nyolc milliárdot pedig a kerületek között osztanak szét a járóbeteg-ellátás színvonalának emelésére.
Ebből a nyolcmilliárd forintból azonban a főváros egyik legnagyobb kerülete egy forintot sem kap.
Pedig a kerületet az orvos végzettségű DK-s politikus, László Imre vezeti, aki korábban a XI. kerületben található Szent Imre Kórháznak is volt főigazgatója. A Demokratikus Koalíció politikusa egyébként a párt egészségügyi kabinetjének a vezetője, továbbá a DK országos elnökségének tagja is. Egy karnyújtásnyira van tehát a Gyurcsány Ferenc által bekebelezett fővárosi döntéshozóktól, de úgy tűnik, nem érezte egetverő fontosságúnak, hogy az általa vezetett kerület egészségügyi ellátása tovább fejlődjön. Pedig a kampányában többek között még azt írta:
Most az újbudaiaknak ígérteket megvalósíthatta volna ebből a pénzből, de úgy tűnik, mégsem tartja olyan szörnyűnek az egészségügy helyzetét, mint ahogy azt kampányában hajtogatta.
Mint ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, László Imre azt mondta, hogy szerinte felesleges a szuperkórház építésére vonatkozó terv, és
ha lesz rá lehetősége, akkor leállítja az építkezést.
Ugyanakkor a párt elnöke, Gyurcsány Ferenc kormányzása alatt bevezetett vizitdíj ellen kórházigazgatóként nem volt kivetnivalója, akkor úgy fogalmazott: körülbelül két hónapig számít vitatkozó, hangoskodó emberekre, szerinte ennyi idő kell ahhoz, hogy az emberek megszokják a fizetést. Mint ismert: a vizitdíjat a Fidesz népszavazása söpörte el.