Bár a főpolgármester a veszélyhelyzet miatt korlátlan hatalmat szerzett, a Fővárosi Közgyűlés nélkül is tud döntéseket hozni, mégsem mer szembemenni a testület többségét kitevő polgármesterek akaratával.
A fővárossal ellentétben több magyarországi nagyváros, valamint a Budapesttel hasonló nagyságú Bécs is átmenetileg ingyenessé tette a parkolást a koronavírus elleni védekezés segítése érdekében.
Budapesten annak ellenére is fizetniük kell az autósoknak, hogy óriási mértékben visszaesett a közúti forgalom.
A Magyar Nemzet megkeresésére küldött válaszában a fővárosi önkormányzat arra hivatkozott, hogy a parkolási üzletben érintett kerületek egyöntetűen arra kérték a főpolgármestert, ne tegye ingyenessé a rendszert, mivel ezzel a még jelentősen csökkent bevételtől is elesnének, ami a szociális feladatok ellátásában korlátozná az önkormányzatok mozgásterét. A lap által megkérdezett budapesti polgármesterek többsége elsősorban azzal indokolta a fizetős parkolás fenntartását, hogy a kerületi lakosoknak fenntartott helyből sincs elegendő. Ám nem mindegyikük utasítja el kategorikusan a jelenlegi gyakorlat megváltoztatását.
Láng Zsolt, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője korábban arról beszélt, hogy a kijárási korlátozás alatt a fizetős parkolás felfüggesztése még indokoltabb, és valódi segítséget jelent a Budapesten élőknek, mivel elősegíti a közösségi közlekedés használatának csökkentését azoknak, akik elhagyni kényszerülnek lakóhelyüket.
Továbbá az is lényeges, hogy a fizetőrendszer működtetése, vagyis az ellenőrök fizetése, az órák karbantartása és a szoftverek frissítése továbbra is jelentős összegeket emészt fel. Karácsony korábban azzal érvelt, hogy káoszhoz vezetne a fizetős parkolás szüneteltetése.
A főpolgármester egyedül a kórházakban betegeket ápoló egészségügyi dolgozóknak tette ingyenessé a parkolást.