A Sajómente cikkében azt írja, hogy a Városgazda Kft.-nél 700-800 ezres vagy a millióközeli juttatásokban részesítik a baloldali önkormányzati képviselőket.
Többek között itt dolgozik Erdei Sándor, aki a 2018-as miskolci, időközi választáson Rokker Zsolti néven indult. Emlékezetes, akkor egységesen sorakoztak be mögé az ellenzéki pártok, az MSZP és a Jobbik is támogatta indulását. A baloldali politikusnak kifejezetten jól megy, hiszen
Nemcsak a Jobbik-közeli politikus járt jól október 13-ával, hanem Bartha György MSZP-s képviselő is. A helyi Holdingnál betöltött igazgatói koordinátori pozíciójáért - a Sajómente megfogalmazása szerint - álomjövedelmet vihet haza úgy, hogy mellette önkormányzati képviselőként, bizottsági elnökként is dolgozik, ráadásul bizottsági tagságáért tiszteletdíjat is felvesz.
A portál cikkében arra is kitért, hogy a régi baloldali hálózat visszatért a borsodi városba. "Visszatértek Miskolcra az egykor több tízmilliós végkielégítéssel távozók, a tanácsadó-elvtársak, akik Siófokról, Dunakesziből, Budapestről és még ki tudja honnan jönnek Miskolcra, leemelni a pénzt" - írták.
Bernáth Attila, az MSZP korábbi választmányi elnöke a válság kellős közepén havi közel félmillió forintért tanácsadó lett.
Halmai Gyula, a Miskolc Holding régi vezérigazgatója is visszatért. A politikus a Gyurcsány-korszak zavaros időszakában, 2008 és 2010 között több mint 35 millió forintot vett fel béren kívüli juttatásként. Halmait egyébként többen Niedermüller Péter bizalmasának tartják, akivel még a 2010 előtti világban alakított ki jó viszonyt.
"Miskolcra a DK fővárosi központjából irányítják a "szakértőket", akik 2010 előtt már rengeteg pénzt elnyeltek, és csak adósság-hegyeket hagytak maguk után" - emelte ki a lap.
Megszorítások, elbocsátások, leépítések
Azért is feltűnő a látványos baráti pénzosztás, mert mindeközben megszorítások, elbocsátások és leépítések jellemzik az új, baloldali városvezetés első hat hónapját. Eddig Veres Pál polgármester és stábja hétmilliárd forint veszteséget termelt, és ha ehhez hozzávesszük a Diósgyőri vár 1,5 milliárdos felújításának elkótyavetyélését, összesen mínusz 8,5 milliárd forint az egyenleg. Ahogy beszámoltunk róla, a járványra hivatkozva majdnem 400 városi dolgozó bérét csökkentették, amivel több száz család került nagyon nehéz helyzetbe. Az intézkedés a Városgazda Kft. dolgozóit érintette a legérzékenyebben.