A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
16:00KézilabdaMagyarország-Angola
HUNAkilov Plylyp
20:32ÖkölvívásOleksandr Khyzhniak-Pylyp Akilov
HUNMagyarország
21:05VízilabdaSpanyolország-Magyarország
NyílNyíl

Már több mint 350 ezren töltötték ki a járvány modellezését segítő kérdőívet

koronavírus, járvány, vírus, Budapest, belváros, maszk, védőmaszk, járókelő, idős hölgy, bevásárlás, vásárlás
Vágólapra másolva!
Március 22-e óta több mint 350 ezren töltötték ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) munkatársai által üzemeltetett magyar adatszolgáltató kérdőívet, amelynek válaszaiból a koronavírus várható terjedését próbálják prognosztizálni magyar kutatók - derül ki az intézmény közkapcsolati igazgatósága közleményéből.
Vágólapra másolva!

A covid.sed.hu címen elérhető kérdőívben feltett kérdések arra irányulnak, miként reagál a lakosság az intézkedésekre, felhívásokra.

A válaszok segítségével próbálják napi szinten elemezni, hogy milyen hatása van a kormányzati intézkedéseknek.

Gyimóthy Tibor, az SZTE-nek a kutatás szoftveres hátterét irányító professzora hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy minél többen töltsék ki a kérdőívet, mert sok adat birtokában nyújtható pontosabb előrejelzés.

Az előző nap tevékenységeire vonatkozó - a járvány alakulása alapján folyamatosan aktualizált - kérdésekre adott válaszok alapján a korlátozó intézkedések enyhítésekor gyorsan meg lehet nézni, hogy annak milyen hatása van a kapcsolatokra, az otthoni munkavégzésre, hány ember mennyi időt tölt az otthonán kívül.

- fejtette ki az egyetemi tanár.

A válaszok segítségével próbálják napi szinten elemezni, hogy milyen hatása van a kormányzati intézkedéseknek Fotó: Csudai Sándor - Origo

A kutatás eddigi adatait bemutató háttéranyag szerint

a járvány első szakaszban az otthonról dolgozók és az egyetemi hallgatók mozdultak ki legkevesebbet,

míg a munkájukat lakásuktól távol végzők a legtöbbet. A családosok ugyanannyi időt töltöttek kint átlagban, mint a nem családosok, az otthon elhagyásával járó feladatokat többségében férfiak végezték.

A korábbiakhoz képest drámai mértékben visszaesett a szociális interakciók száma.


Az új koronavírus diagnosztizálását nagyban megnehezíti, hogy leggyakoribb tünetei megegyeznek a szezonális influenzával, illetve megfázással. Április vége óta a válaszadók mintegy 20 százaléka tapasztalt magán vagy a vele egy háztartásban élőkön olyan tünetet, amely a koronavírusos megbetegedésre is jellemző.

A védőfelszerelés használatáról általánosságban - a válaszok alapján - nem vonható le általános következtetés, de a veszélyeztetett korosztályban,

a 65 év felettiek között a használók aránya jóval magasabb, mint a fiatalabbaknál

- olvasható a háttéranyagban.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!