Országgyűlési képviselői mandátumának visszaadására szólította fel Varga-Damm Andreát a Jobbik vezetése; amennyiben ennek 24 órán belül nem tesz eleget, kezdeményezik kizárását a frakcióból - áll a párt elnökségének szerda esti közleményében. Felidézik: kedden a Jobbik - a téma felelősének, a honvédelmi és rendvédelmi bizottság alelnökének, Varga-Damm Andreának a javaslata alapján - megszavazta az állami megfigyelőrendszerről szóló - egyébként nagyon fontos és jó - törvényt.
Azt állítják: a párt vezetésében feloldhatatlan bizalmi válság alakult ki Varga-Damm Andreával szemben, mert ő javasolta a törvény megszavazását. A törvény azt segíti elő, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok hatékonyan tudjanak fellépni a kibertámadások, a kiberterrorizmus ellen, és szakmailag senki sem vitatta.
Miután a Jobbik megszavazta a javaslatot, a baloldalon hatalmas hisztéria kezdődött, a Jobbik pedig már kedden meghunyászkodott és bocsánatot kért, gyakorlatilag azért, mert véletlenül nem vettek részt Gyurcsányék hisztériakeltésében.
Ha Varga-Damm Andrea 24 órán belül nem adja vissza a mandátumát, akkor a frakcióvezetés kezdeményezi kizárását a Jobbik képviselőcsoportjából.
Mint arról korábban beszámoltunk, hétfőn a Jobbik-frakció vezetése arról döntött, hogy a jövőben nem Sneider Tamást delegálná az Országgyűlés alelnöki posztjára. A hivatalos indoklás szerint nem személyi kérdésről van szó. Ennek ellentmond, hogy
a volt pártelnök többször is súlyos kritikát fogalmazott meg a januárban felálló pártvezetéssel szemben. Hasonló a helyzet Varga-Damm Andrea esetében is.
A képviselőnő többször felszólalt a Gyurcsány-párthoz való közeledés miatt.
Emlékezetes: Vona Gábor 2018-as leköszönése után Sneider Tamás lett a Jobbik elnöke, miután legyőzte az akkor még a szintén a pártban politizáló és a vezetésre aspiráló Toroczkai Lászlót. A politikus azóta több egykori jobbikossal már a Mi Hazánk nevű pártot irányítja.
Hiába történt váltás a Jobbik élén, továbbra sincs rend a szervezetben. Legutóbb arról számoltunk be, hogy komoly törésvonal alakult ki
a jól fizetett, a helyi alapszervezetek felett hatalmat gyakorló regionális igazgatók és az egyszerű párttagok között.
Ennek fő oka az, hogy a pártfunkcionáriusok a párt nehéz anyagi helyzete ellenére halmozzák az állásokat - írtuk korábban.
A Jobbik gyurcsányosodását az is jól mutatja, hogy a kettős keresztről egy hashtag szimbólumra változtatta a logóját.