A Hír TV birtokába került egy felvétel, amelyen a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció XI. kerületi polgármestere, László Imre az önkormányzati ülésen azt mondta: „Adolf Hitler megérdemelte, hogy annak idején a Time magazin az év emberének választotta." László Imre szerint Hitler Németországért tett cselekedetei elvitathatatlanok.
A DK-s polgármester jól tudja: a Time magazin – azóta is vitatott módon – 1938-ban az év emberének választotta Adolf Hitlert. Arról azonban elfelejtkezik, hogy a Harmadik Birodalom ekkorra már megmutatta a valódi arcát:
1935-ben a nürnbergi törvényekkel a nácik intézményesítették antiszemita ideológiájukat, és faji alapon diszkriminálták a zsidó származású német állampolgárokat.
1936-ban már az SS átvette a koncentrációs táborok felügyeletét, egy évre rá pedig Hitler utasította a hadsereget, hogy készüljön fel a háborúra.
1938 novemberében az úgynevezett Kristályéjszakán a László Imre által méltatott birodalmi vezető utasítására zsidóellenes pogrom söpört végig Németországon, amelynek során több tucat német zsidót megöltek, zsinagógák és üzletek százait rombolták le, gyújtották fel.
A botrányos kijelentéssel kapcsolatban megkerestük a Demokratikus Koalíciót, Karácsony Gergelyt és László Imrét is, amint válaszolnak, cikkünket frissítjük.
László Imre a közösségi oldalán egy rövid nyilatkozatot adott ki. Ebben leírta, hogy ő maga is zsidó családból származik, több családtagját meggyilkolták Auschwitzban. Éppen ezért László szerint senki sem gondolhatja, hogy Hitlert mentegeti. A polgármester ezt követően bocsánatot kért. Arról azonban nem írt, hogy botrányos kijelentését követően benyújtotta-e a lemondását.
László Imréhez hasonlóan relativizálta az antiszemitizmust Karácsony Gergely egy tavaly februári nyilatkozatában a Hír TV-ben. A baloldali főpolgármester akkor azt mondta, hogy szerinte nem nácizmus a zsidók listázása.
László mostani kijelentése beleillik abba a sorba, ami szerint a radikális baloldal világszerte egyre inkább antiszemitává válik. Sokat lehetett olvasni az amerikai radikális baloldali mozgalom, a BLM antiszemita megnyilvánulásairól, egyfajta európai leágazásának botrányáról még a balközép újságok is beszámoltak. Letagadhatatlan volt ugyanis. Egy korábbi párizsi szélsőbaloldali tüntetésen az Antifa-aktivisták kórusban üvöltötték, hogy "Mocskos zsidók!".
A baloldali Le Monde nemzetközi kiadása ugyan relativizálja az aljasságot (szerintük a nemzeti radikálisok megjelenése miatt voltak dühösek a tüntetők), és leírja, hogy hatszor zsidóztak, mintegy enyhítő körülményként, de még ott is megjelent mindez.
Ebbe a sorba illeszkedett az is, hogy az ellenzéki propagandaoldal, az Index - mintegy érezve a szélsőbal által diktált idők szavát - nem akart lemaradni, és kezüket az új világ ütőerén tartva (és reménykedve az új világ pénzében), a következő című cikket rakta ki, hosszú órákon át a címlapjára:
Pár napja a Momentum EP-képviselője is aláírta a petíciót Izrael palesztinai annektálási tervei ellen. Az aláíró politikusok szerint Európának határozottan fel kell lépnie az ügyben, hogy reagáljon a kihívásokra, megakadályozva az annektálást, megőrizve a kétállami megoldás lehetőségét.
A levél aláírói között található Annalena Baerbock, a német Zöldek társelnöke, Jeremy Corbyn, a brit Munkáspárt korábbi elnöke, aki személyesen is több antiszemita botrányba keveredett, egy belga és egy luxemburgi európai néppárti EP-képviselő; valamint számos más – nagyrészt baloldali, szocdem, zöld, szélsőbaloldali, kommunista politikus között – magyar részről egyedüliként Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője.
László Imre idén 74 éves. Karrierje elején különböző vidéki városokban volt katonaorvos, majd 1983-tól a honvédségnél kiképző főorvos lett. Az utóbbi pozíciót Czinege Lajos, akkori honvédelmi miniszter segítségével érte el. 1995-től a Horn-kormány alatt kinevezték a Központi Honvédkórház vezetőjévé. 2001-ben, 55 éves korában leszerelt, majd a Szent Imre Kórházat vezette, később a magánorvosi szektorban helyezkedett el.