A miniszter a Peter Mauerrel folytatott csütörtöki videokonferenciája után az MTI-nek elmondta, megállapították, hogy a Vöröskereszt és a magyar kormány megközelítése a világjárvány kezelésében több ponton is hasonló.
Egyetértetünk abban is, hogy a koronavírusnak nemcsak egészségügyi, de gazdasági hatásai is vannak, amelyeket szintén kezelni kell. A munkahelyek elvesztésével járó társadalmi hatások kifejezetten súlyosak lehetnek azon térségekben, amelyek eddig is a legtöbb biztonsági kockázatot jelentették Európa számára
- közölte a miniszter.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy a koronavírus-járvány nyomán előállt helyzetben könnyen terjedhetnek szélsőséges ideológiák, súlyosabbá válhat a terrorfenyegetés, mindezek pedig újabb migrációs hullámok elindulásához vezethetnek.
Hozzátette, ez a helyzet megerősíti azt a magyar álláspontot, mely szerint a segítséget kell odavinni, ahol a baj van, és nem a bajt kell Európába hozni.
Ezért a három kontinensen állomásozó 919 magyar békefenntartó tovább végzi a munkáját a destabilizált területeken, emellett pedig nemzeti és visegrádi keretben is folytatjuk afrikai partnereink támogatását a válságos helyzetek kezelésében
- fogalmazott Szijjártó Péter.