Bayer Zsolt Gyurcsány Ferenc Facebook-oldalára írt bejegyzéséről, amelyben vagyonelkobzással fenyegette meg Vidnyánszky Attilát, a Nemzeti Színház igazgatóját, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumának elnökét és a munkatársait, azt mondta:
„ez ávós, bolsi, gyilkos duma", Gyurcsányt pedig gazembernek nevezte.
Bayer hozzátette:
Ez az ügy azért nő túl a bukott miniszterelnök személyén, mert jelenleg is ő az ellenzék vezére.
Gajdics Ottó kifejtette, hogy ő már éve óta próbálja a választópolgárok figyelmét felhívni erre a nemzetellenes akciózgatásra.
Gyurcsányt őrültnek nevezte, Vidnyánszky Attila megfenyegetését pedig jeladásnak tartja, hiszen ezt követően sokan kezdték támadni a Nemzeti Színház igazgatóját.
A bukott miniszterelnök elöl jár a negatív példával, nem véletlenül ő a baloldal vezére, többen pedig „vakon mennek utána", és ávós, bolsevik stílusban fenyegetik a konzervatívokat.
Gyurcsány már 15 éve hipnotizálja a saját táborát, ettől a baloldal pedig nem tud (és talán nem is akar) szabadulni, így a többiek a bukott miniszterelnökhöz igazodnak - tette hozzá.
Bencsik András emlékeztetett, hogy Rákay Philip petíciót indított Gyurcsány Vidnyánszky Attila ellen intézett támadása miatt, melyet eredetileg 301 közéleti személy, művész írt alá, azóta pedig már sok ezren csatlakoztak.
Bencsik azért tartja veszélyesnek a bukott miniszterelnök szavait, mert alkalmasak arra, hogy felkorbácsolják a gyűlöletet és amerikai mintára erőszakos radikális baloldali megmozdulásokat robbantsanak ki.
Bayer Zsolt emlékeztetett, nyilvánosságra került, hogy Székely Gábor rendező – aki néhány napja mondott fel a Színművészetin – még 1975-ben, a szolnoki színház igazgatójaként, az MSZMP XI. kongresszusán arról beszélt, hogy
a színház feladata a világnézetileg elkötelezett művészet, a célja pedig a szocialista-kommunista embertípus létrehozása.
Bencsik szerint Székely Gábor az emberi „minősége" miatt jól tette, hogy elhagyta a Színművészetit, továbbá jellemtelennek minősítette a rendezőt.
Néző László a végén hozzátette, hogy
Németországban nem lehetett volna elképzelni, hogy 1945 után nem történik kurzusváltás, és a náci diktatúra kiszolgálói vezetői tisztségeket kapnak az újonnan kibontakozó, demokratikus politikai rendszerben.
Rákay Philip 301 közéleti személlyel, művésszel petíciót indított, amelyet azóta már sok ezren írtak alá. A petícióhoz itt lehet csatlakozni.
A teljes beszélgetés alább tekinthető meg: