A pótfelvételi eljárásban alapképzésre 3881, felsőoktatási szakképzésre 883, osztatlan képzésre 676, mesterképzésre pedig 1156 főt vettek fel.
A pótfelvételiben egy szakra, és egy intézménybe lehetett jelentkezni.
Több képzési terület (agrár, államtudományi, gazdaságtudományok, informatika, műszaki, orvos- és egészségtudományi, pedagógusképzés és a társadalomtudomány képzési területek) egyes alapképzéseit magyar állami ösztöndíjas formában is meghirdették, eltérően a 2019. évi pótfelvételi eljárástól, amikor döntően csak önköltséges képzésre lehetett jelentkezést benyújtani.
Magyar állami ösztöndíjas képzésre a legtöbb hallgatót, 615 főt, a pedagógus képzési területre vettek fel, ezt követi a műszaki képzési terület 320 fővel.
Az agrár, informatika, a gazdaságtudományok és az egészségtudományi területekbe tartozó alapképzési szakokon is több mint 200 - 200 hallgató kezdheti meg ösztöndíjas képzésben a tanulmányait.
A felsőoktatási intézményeket megvizsgálva, 200 főnél több magyar állami ösztöndíjas jelentkezőt a Debreceni Egyetem (231 fő) és a Pécsi Tudományegyetem (207 fő) vett fel, de 100 fölötti az ösztöndíjas felvettek száma a Budapesti Gazdasági Egyetemen, az Eszterházy Károly Egyetemen, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, az Óbudai Egyetemen, a Széchenyi István Egyetemen, a Szent István Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen is.
A most megállapított ponthatárok legalább olyan magasak, mint a 2020. július 23-án meghatározottak. Ha többen, illetve jobb felkészültségűek jelentkeztek egy képzésre, mint az általános eljárásban, akkor előfordulhat, hogy a pótfelvételi ponthatára meghaladja az általános eljárásét.
Az Oktatási Hivatal a jelentkezőket a döntésről SMS-ben értesíti.
A besorolási döntés az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában lesz elérhető. Erről az OH minden jelentkezőt e-mailben is tájékoztat. A felvett jelentkezők a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tájékoztatót felsőoktatási intézményüktől kapják meg a besorolási döntést követően.
(alapképzés és osztatlan mesterképzés)