Rákay Philip a műsorban azt mondta, a rendszerváltoztatás óta eltelt 30 év legaljasabb, leggusztustalanabb politikusi megnyilvánulása volt ez, nyílt, egyértelmű fenyegetőzés a nemzeti érzelmű, jobboldali emberek felé, ami az ötvenes éveket idézi neki. Az is felháborító szerintem, hogy a baloldalon nem ítélték el Gyurcsány mondatait. Arra is kitért, hogy szerinte Gyurcsány fenyegetőzése volt az első lépés a színművészetis barikád-akcióhoz, de a világ rendje nem az, hogy ha például nem tetszik nekünk valami a munkahelyünkön, akkor elfoglaljuk az épületet. Ne kezdődjön el ez a fajta baloldalra jellemző békétlen hangulatot idéző világ, mondta Rákay Philip.
Nem a diákokra kell ebben a helyzetben haragudni szerinte, a tisztességtelen az, amit az ő tanáraik és az SZFE vezetői csinálnak ebben a helyzetben,
"beküldik a háborúba" ezeket a gyerekeket, akiknek ehhez semmi közük, miközben ők "hátradőlnek és kérnek egy kávét".
Vidnyánszky Attila, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumának elnöke megígérte a hallgatóknak, hogy
ugyanabban az osztályban tanulhatnak tovább, ugyanazok a tanárok taníthatják őket tovább, mint eddig, amíg nem végeznek, ha egyáltalán hajlandóak őket tovább tanítani,
emlékeztetett Rákay, a hallgatói jogaik nem sérülnek. Azzal kapcsolatban, hogy változik a fenntartó, példaként felhozta, hogy Karácsony Gergely is lecserélte több fővárosi cég vezetőit, miután főpolgármester lett, és furcsa lenne, ha a metróvezetők vagy a buszsofőrök nem lennének hajlandóak emiatt dolgozni.
Gyurcsány fenyegetőzése ellen tiltakozva Rákay Philip az Origón írt egy publicisztikát. A nagy visszhangot látva petíciót indított, amelyhez aztán 301 művész és közéleti személy csatlakozott, és most már több mint 35 ezren támogatják szerte az országból és a határokon túlról is.
A petíciót itt lehet aláírni.
A mai teljes beszélgetés itt megnézhető: