A társadalmat megosztó, Meseország mindenkié című könyvben többféle kisebbséghez tartozó szereplők, mint például örökbefogadott, roma vagy fogyatékkal élő hősökről is olvashatnak a gyerekek, de ezek közé rejtették az LMBTQ történeteket is.
Én személy szerint automatikusan nem utasítom el magát a gondolatot, hogy beszéljünk azokról, akik kicsit kirekesztve, kicsit a társadalom peremén vagy valami miatt egy kevésbé elfogadó környezetben élnek, de nem gondolom, hogy a szexualitásnak van helye egy kisgyerek életében
–mondta a Karc FM műsorvezetője, Simon-Palov Judit arra a kérdésre, hogy olvasna-e fel a Meseország mindenkié című könyvből a gyermekeinek.
A gyerekek nem nyitottak a szexualitásra, nem tudják, hogy ez micsoda, ezért felesleges őket ilyen mesékkel érzékenyíteni – ezt már lapunk munkatársa mondta. Kroó Zita továbbá megjegyezte azt is, hogy
ezzel elveszik a jogot attól, hogy a szülő, majd amikor ő szeretné leüljön a gyerekével a szexualitásról beszélni,
hiszen a gyerekeknek később vannak a témában kérdéseik.
Timó Eszter a könyvről úgy vélekedett, hogy
ez egy gyönyörű, felszalagozott csomagolópapírba csomagolt Molotov-koktél a gyerekszobában.
A színésznő szerint valóban vannak a könyvben olyan mesék, amik érzékenyítenek, de ilyen meséink eddig is voltak, vannak és lesznek is. A gyerekek ezzel eddig is találkozhattak. Ezek közé viszont elrejteni az LMBTQ, mint fogalmazott „attak".
Egy társadalmat az minősít, hogy a gyengéivel és az elesettjeivel hogy és mi módon bánik
– jegyezte meg a színésznő arra utalva, hogy a gyerekek kiszolgáltatottak, ezért felelősséggel tartozunk értük.