A gyilkossági ügy eddig egyetlen vádlottja R. Szilveszter, aki 2013-ban hajléktalanként élt. Ő mindent tagad. Folyamatosan azt mondogatja, hogy
egy vitatkozó párt látott a helyszínen, és ő csak a nőt akarta menteni, így kerülhetett a DNS-e a helyszínre.
Ennek ellenére, amikor lopás miatt börtönbe került, a holmijában megtalálták Gyurik Krisztina telefonját.
A Blikk úgy tudja, hogy a rendőrök arra kérték szerb kollégáikat, hogy hallgassanak ki egy szerb férfit, aki 2013-ban, egy hónappal a soroksári anya meggyilkolása után, embercsempészet miatt került börtönbe.
Az itteni eljárás közben hangozhatott el valami, ami felkeltette a rendőrök érdeklődését.
A szerbek megtették, amit kértek, kihallgatták a férfit, még poligráfos vizsgálatnak is alávetették.
"Legnagyobb megdöbbenésemre a több ezer oldalas nyomozati anyag minden egyes betűje tökéletesen olvasható, kivéve az a pár sor, ami ennek a férfinak a kihallgatásáról és a hazugságvizsgálat eredményéről szól
– mondta a Blikknek dr. Lichy József, R. Szilveszter védője.
Ahogy azt korábban megírtuk, 2013. szeptember 25-én Kardosné Gyurik Krisztina a szokásos futóedzésére indult a soroksári otthonából, ahová nem ért vissza. A férje jelentette be felesége eltűnését. A rendőrök azonnal megkezdték a kutatást. A holttestet végül egy rendőrkutya találta meg, a Szigetidűlő út melletti fás-bokros területen, nem messze a házuktól.
Kiderült, hogy a 36 éves családanyát megerőszakolták és meggyilkolták.
A gyilkost 5 évig kereste a rendőrség. A nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság kezdte meg, majd az Nemzeti Nyomozó Iroda Kiemelt Ügyeket Felderítő Főosztálya vette át. Az öt év alatt több mint 391 tanút hallgattak ki az ügyben és több mint 1500 DNS-mintát vizsgáltattak meg.
2018 szeptemberében egyezést találtak, az egyik minta ugyanis a már lopás miatt börtönben ülő R. Szilveszteré volt.
A férfi a gyilkosság idején hajléktalanként élt és lopásokból tartotta fent magát. Amikor börtönbe került, a leadott tárgyai között ott volt Krisztina telefonja is. A férfi máig nem tett beismerő vallomást, ártatlannak vallja magát. A kiemelt ügyek nyomozóinak sikeresen megoldott ügyeiről szól az Origo újságírójának sorozata, amelyet itt megnézhet.