A Panaszkönyv stábja rejtett kamerával járt többek között egy gyorsétteremben, egy plázában és egy étteremben is, mindenhol maszkban várakozó, vásárló vagy fogyasztó embereket és személyzetet találtak. A műsor riportere arról is beszámolt, hogy a fentieken túl mindenhol tiszta mosdók és működő kézfertőtlenítő adagolók is fogadták. Azonban akadnak ellenpéldák is, erre volt példa Budapest XX. kerületében egy élelmiszerüzlet, ahol kemény büntetéseket szabtak ki a maszk nem megfelelő viselése miatt.
A műsorban azzal is foglalkoztak, hogy vizsgálatot indított a hatóság a Panaszkönyv riportja nyomán. Kiderült ugyanis, hogy
a magánszolgáltatók negyede nem tartotta be azt a rendelkezést, hogy hatósági áron forgalmazza a PCR-teszteket.
A legtöbb kifogást a helyszíni ellenőrzések során találták a fogyasztóvédők.
A PCR-teszt egészen szeptember 16-áig szabadáras volt, minden szolgáltató annyit kért érte, amennyit gondolt. Ősszel azonban a kormány hatósági árat vezetett be. Azóta
19 500 Ft-nál többet semmilyen jogcímen nem lehet kérni a teszt elvégzéséért.
A Panaszkönyv október elején telefonon érdeklődött a magánszolgáltatóknál, hogy kinél mennyibe kerül a PCR-teszt. Az volt a tapasztalat, hogy a véletlenszerűen kiválasztott 12 magánklinika és egészségcentrum közel fele kijátszotta a rendeletet. Több szolgáltató vagy csomagba tette, vagy kiszállási díjjal kompenzálta a kieső bevételt. Volt olyan is, aki egyenesen kijelentette, nem tudja hatósági áron biztosítani a PCR-tesztet.
A riport után az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelmi ellenőrzést indított a hatósági ár alkalmazásáról. Valamennyi PCR-tesztet végző magánszolgáltatót ellenőrizték az országban. Keszthelyi Nikoletta, az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára a Panaszkönyv stábjának arról számolt be, hogy 81 vállalkozásból minden negyedik volt jogsértő, a legtöbb jogsértési arányt a helyszíni ellenőrzéseken találták.
Nézze meg a teljes adást: