a baloldali párt a nemzetközi színtéren is egyik fontos emberét veszítette el.
Samu Tamás Gergő a párt még néhány megmaradt radikális politikusainak egyike volt. Az őszödi beszéd után kirobbant megmozdulások egyik aktív résztvevője volt. Bár 2010-ben listáról bekerült az Országgyűlésbe, mivel kiderült, hogy az utcai zavargások során a rendőrséggel is összetűzésbe került, egy évvel később lemondott parlamenti képviselői mandátumáról.
Az utóbbi időben több alkalommal is elégedetlenségét fejezte ki a Jobbik politikájával szemben. Miután a párt csúfosan leszerepelt a tavalyi uniós választáson, közösségi oldalán üzent a vezetésnek. Legutóbb, a baloldal jelöltjének, a jobbikos Bíró Lászlónak a vereségével végződött borsodi időközi választás után azt írta, a voksolás eredménye megmutatta, hogy a Jobbiknak nem kell mindenkivel közösködnie. "A lényeg viszont, hogy bebizonyosodott: a mindenáron mindenkivel mindig összefogás önmagában egy nagy büdös semmi" - fogalmazott a politikus.
Frissítés:
Cikkünk megjelenése után a politikus közösségi oldalán elismerte, hogy 17 év után kilépett a pártból. Mint írja, a múlt héten benyújtotta kilépési nyilatkozatát a választmányi elnöknek.
Döntését azzal indokolta, hogy "a Jobbik egy üres, tartalom nélküli párttá vált, amelynek vezetői sokszor nagyon profinak képzelik magukat, de nem tűnik fel nekik, hogy rossz irányba mennek. Kapitányként megbuktak. Ömlik a víz a raktérbe, és már a legénység is távozott. Ők csak tekerik a kormányt, de nem látják, hogy szélcsend van, nincs vízmozgás, és a vitorlák is be vannak vonva."
Értékelése szerint a januárban megválasztott Gyöngyösi-Jakab páros "egy 20 százalékos pártból 7 százalékos pártot csinált. Elég volt." Arra is kitért, hogy a mindennapok során nem képviselte a párt hivatalos irányvonalát. "Ha tetszett, ha nem, én a piacokon és fórumokon nem védtem a CEU-t, elleneztem a tömeges, kontrollálatlan bevándorlást, és kiálltam határon túli testvéreink mellett" - fogalmazott. Majd Jakabéknak odaszúrva azt írta, hogy "a világnézetemet én nem cserélem le csak azért, mert aktuálpolitikailag ez tűnik kifizetődőnek. A világnézet nagyjából állandó. Persze finomul, módosul, változhat. De nem hirtelen és nem ennyit."