A közlemény szerint az anyag- és élettudományi kísérletekben használható Bruker Skyscan 2211 mikro-CT (komputertomográf) berendezést; cseppfolyós nitrogénnel hűtött elektronikájú, alacsony zajszintű, szélessávú mérőfejjel és temperálható mintacserélővel felszerelt 500 MHz-es NMR-spektrométert (mágneses magrezonancia spektrométert), valamint a szupravezető mágnesek működési költségeinek csökkentéséért héliumvisszanyerő-rendszert; hélium- és nitrogén-cseppfolyósító berendezéseket szerzett be az egyetem.
A hiánypótló eszközök segítségével
biztosított a modern anyagok legszélesebb körének vizsgálata az atomi szinttől a háromdimenziós szubmikrométeres szerkezetekig.
A mikro-CT készülék a teljes régióban hiánypótló. Beszerzése óta több új tudományos és ipari együttműködés alapját adta, kiszolgálva az anyagtudománnyal foglalkozó akadémiai, illetve versenyszférát - a műanyag- és gumiipart -, valamint a kísérletes orvostudománnyal foglalkozó egységeket is.
A berendezés révén az SZTE alapító tagként csatlakozhatott az MTA Anyagtudományi és szilikátkémiai munkabizottsága égisze alatt idén létrehozott röntgentomográfiás fórumhoz, és az egyetem kutatói már tíznél több nemzetközi folyóiratban megjelent közleményben használták az új készülékkel nyert eredményeket.
Az új NMR-készülék a modern kiegészítő műszerekkel költséghatékonyan vált üzemeltethetővé, a készülék által nyújtott információk szinte a kémia, biológia, gyógyszerészet, orvostudomány összes területén felhasználhatók, száznál több nemzetközi folyóiratban megjelent publikációban szerepelnek az új készülékkel nyert mérési eredmények.