Vágási Pál, a Jobbik volt választókerületi szervezője, Elek polgármesterjelöltje a napokban úgy határozott, hogy a trianoni békediktátum századik évfordulójára emlékezve Trianon-feliratokat fest az utcára.
"Az általam festett és a városközpontban található Trianon 1920.06.04. fekete feliratú megemlékező aszfaltmintát természetesen én helyzetem el, erről közösségi oldalamon is beszámoltam kép formájában. Az öt különböző helyre festett minta szimbolizálja az öt elcsatolt területet, Őrvidéket, Felvidéket, Délvidéket, Kárpátalját és Erdélyt" - jelentette be a közösségi oldalán.
Csakhogy nem várt ellenállásba ütközött, hiszen Szelezsán György, a város független vezetője nem nézte jó szemmel az akciót, felszólította azok eltávolítására. "A feliratok felfestését követő másnap Szelezsán György polgármester úr telefonon keresett meg, majd ezt követően megállapodtunk, hogy június 5.-én eltávolítom a feliratokat. Polgármester úr a mai napon írásban fordult hozzám, hogy járjak el jó példával és megkért, hogy hétvégén távolítsam el a feliratokat" - ismertette a polgármesteri "vétó" történetét.
A jobbikos politikus azonban ahelyett, hogy tiltakozott volna, engedett a nyomásnak, és szégyenkezve visszavonulót fújt. "Fájó szívvel, de eleget teszek kérésének. Ezúton kérnék elnézést mindenkitől, akiknek nem nyerte el tetszését a megemlékezés ezen formája" - fogalmazott.
A történet azonban nem ért itt véget: vasárnap Vágási váratlanul bejelentette, hogy megszabadul minden pártbeli tisztségétől, mondván, hogy a Jobbikra rossz fényt vetett az akció, amivel sokakat "megbotránkoztathatott". Újabb posztjában
a jobbikos politikus megalázkodva bocsánatot kért a polgármestertől, és pártjától, amiért Trianonra emlékezett, amit utólag "hibának" nevezett.
"A Trianon feliratok felfestésével hibát követtem el, senkiben sem szerettem volna megbotránkoztatást kelteni. (...) A Jobbikra ezzel rossz fényt vetettem, a mi pártunk pedig nem egy következmények nélküli párt, így a mai napon írásban benyújtottam a Jobbikban betöltött minden posztomról való lemondásomat a választókerületi elnöknek és az országos pártigazgatónak" - írta ki közösségi oldalára.
A nem mindennapi történet azért is furcsa, mert a Jobbik vezető politikusai egy emberként állították Trianon100-feliratra a profilképüket, ugyanakkor Vágási posztjából az következik, hogy a pártvezetés nem támogatta a trianonos akcióját. Így pedig erős a gyanú, hogy a politikus nem magától, hanem
Jakab Péterék nyomására döntött a lemondás mellett.
Nem egyszerűsíti a helyzetet, hogy az Origo információi szerint Vágási kiesésével az a Csengeri Lajos maradt a választókerület élén, aki korábban a Betyársereg tagja volt. Kérdés, hogy ez mennyire illeszthető az ideológiai semlegességet hirdető Jakab-Gyöngyösi páros politikai irányvonalához.
Feloszlott a zalaegerszegi Jobbik