Továbbra is tombol a koronavírus-járvány Európában, a harmadik hullámban a brit mutánstól rengetegen betegednek meg. A baloldal mégis továbbra is a védekezés és a vakcinák ellen kampányol.
Brüsszelben készített videót tett fel Facebook-oldalára Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök. Ahogy azt megírtuk, a belga fővárosban, az EU központjában napokra leállt az oltási kampány, miután
a belga kormány egy négyfős startupra bízta az oltásra jogosultak adatainak kezelését, és a rendszer összeomlott.
Emiatt a brüsszeli régió eldöntötte, hogy leválik az országos kampányról, ez azonban időbe telik. A belga lakosságnak eddig mindössze 11 százaléka kapta meg az első oltást, Brüsszelben ennek kevesebb mint fele (Magyarországon 20 százalék feletti az arány).
Gyurcsány Ferenc egészen cinikus módon úgy döntött, hogy a tényeket semmibe véve Belgiumot próbálja példának beállítani. Ezért elment egy stadionban létrehozott oltóponthoz -
de nem az oltásokról kezdett beszélni, hanem teljesen abszurd módon a tesztekről. Egy oltópontnál. Közben a háta mögött teljesen kihalt volt az oltópont, ezért Gyurcsány fényképeket is mutogatott róla - de emberek azon sem voltak.
Gyurcsány szerint a belgák sokkal jobban védekeznek - a valóságban pont fordítva: többen betegedtek meg (a napi rekordesetszám kétszerese a magyar csúcsnak), és többen is haltak meg, mint Magyarországon, annak ellenére, hogy kiderült, manipulálták az adatokat, és az idősek otthonában meghaltak jelentős része nem került be a statisztikába. És természetesen arról se feledkezzünk meg, hogy Magyarországon közel kétszer annyi ember kapta meg az első oltást, mint a Gyurcsány Ferenc által példaként emlegetett Belgiumban. De erről Gyurcsány szót sem ejtett.
Mint ahogy teljesen tudatosan beszélt a tesztekről az oltások helyett - mintha azzal lehetne megfékezni a járványt. Most így kampányol az oltás ellen.
A párt elnökéhez hasonlóan a DK is folytatta oltásellenes kampányát. A baloldali párt kerületi polgármesterei előzőleg hazug közös közleményt adtak ki, amelyben azt írták: hírt kaptak arról, hogy baloldali vezetésű kerületek rendelőintézetei nem kaptak koronavírus elleni vakcinát, és visszavonták központilag az oltóponttá minősítésüket - ezzel a hazugsággal próbálta a baloldal távol tartani az embereket az oltástól.
A Koronavírus Sajtóközpont által az MTI-hez eljuttatott közleményben az Országos Oltási Munkacsoport szégyennek nevezte, hogy a DK-s polgármesterek "a hatalomért képesek még az oltási programot is hátráltatni, és ezzel mások életével játszanak".
A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleményben pedig úgy fogalmazott, hogy "Gyurcsány Ferenc vezetésével a baloldal oltásellenes kampányt indított. A baloldali önkormányzatok azt kérték, hogy az ő területükre ne küldjön a kormány orosz vagy kínai vakcinát." "A baloldalt terheli a felelősség minden olyan idős ember haláláért, akit ők beszéltek le az oltásról, és így nem szerzett időben védettséget" - tették hozzá.
Pénteken hajnalban meghalt a koronavírus-fertőzés miatt kórházban kezelt Penz András, a Pest megyei 6. választókerület volt DK-s elnöke, Pest megyei és kistarcsai önkormányzati képviselője, 71 éves volt.
Pár nappal korábban közzétett bejegyzésében hozta nyilvánosságra, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, majd négy nappal később tudatta, hogy az Uzsoki Utcai Kórház koronavírusos betegeket ellátó osztályára került.
A hírt különösen tragikussá teszi, hogy a veszélyeztetett korban lévő Penz pártja kommunikációjával összhangban nem vette fel az oltást, pedig így talán elkerülhető lett volna a tragédia. Ellentétben vele felesége beoltatta magát, és bár elkapta a fertőzést, nála (a vakcina miatt) enyhébb lefolyású volt. Penz aktívan részt vett a DK vakcinaellenes kampányában, halála előtt több ilyen tartalmú posztot, cikket is megosztott közösségi oldalán.
"A tét magas. Ha aláásod az emberek hajlandóságát arra, hogy beoltassák magukat, akkor (Orbánnak) kell viselnie a politikai következményeket" - januárban ezekkel a gondolatokkal alapozta meg a baloldal oltásellenes kampányát Krekó Péter, a Political Capital igazgatója.
Gondolatmenetéből egyértelművé vált, a baloldal hogyan viszonyul az emberi életekhez. A Soros Györgyhöz köthető kutatóintézet vezetője ugyanis nem kevesebbről beszélt, minthogy a baloldalnak azt kell elérnie, hogy a magyar társadalom minél kisebb része oltsa be magát, mert az elhúzódó járvány okozta politikai és gazdasági hatások a kormányon csapódnának le. Kijelentése nagy port kavart a magyar közvéleményben, még egy petíció is indult ellene.
Krekó botránya után rövid időre háttérbe vonult, hogy aztán az elmúlt napokban minden eddiginél gyakrabban mutatkozzon a nyilvánosság előtt. Visszatérése azt mutatja, hogy
a baloldal újból teljes erővel folytatja az oltásellenes kampányát.
A rövidebb kihagyás után Krekó március közepén a Soros-féle Átlátszónak adott egy tegeződő interjút, majd pár nappal később a Népszavában szerepelt. A napokban pedig egy online járványügyi eseményen szólalt fel, most pedig az ATV Egyenes Beszéd című műsorában próbálta bebizonyítani, hogy a magyarok nem kérnek a keleti vakcinákból.
Az interjúban azonban előbb kénytelen volt kibökni, hogy a V4-országok közül Magyarországon és Szlovákiában a legmagasabb az oltakozási hajlandóság, majd nem sokkal később hozzátette, hogy ahol nagyobb a lakosság bizalma az egészségügyi hatóságokban és a kormányban, ott inkább beoltatnák magukat az emberek. A műsorvezető éppen ezért rákérdezett arra, hogy akkor ez azt jelenti, hogy a V4-ek közül a magyaroknál a legnagyobb a bizalom a kormány iránt, amire a látványosan zavarba jövő Krekó először igennel válaszolt, majd dadogva kijelentését úgy módosította, hogy "ezt így nem lehet kijelenteni", és arról kezdett beszélni, hogy az ellenzéki szavazók között kevesebben fogadják el a keleti vakcinákat, mint a kormánypártiak között, pedig - szerinte - Magyarországon nincs oltásellenes párt.
Ami nyilvánvalóan nem igaz, hiszen Gyurcsányné még tegnap is azzal kampányolt, hogy csak nyugati vakcinát fogad majd el, és köztudomású, hogy a Demokratikus Koalíció hónapok óta próbálja az orosz és a kínai vakcinák ellen hangolni a közvéleményt.