A felmérés összeállítói 5 tudományterületet és 51 szakterületet vizsgáltak meg, melyben 1453 felsőoktatási intézményt rangsoroltak.
A listák összeállításakor figyelembe vették - szakterületenként eltérő súlyozással - az akadémiai szféra és a munkáltatók értékeléseit, valamint a tudományos munkák idézettségét jellemző két mutatót: az egy műre eső idézetek számát és a Hirsch-indexet.
A Szegedi Tudományegyetem a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában az élet- és orvostudományok tudományterületén, tavalyhoz hasonlóan, a 451-500. helyezést érte el, mellyel dobogós helyet szerzett magának. A szegedi universitas a tudományterületek közül itt teljesített a legerősebben, melyhez hozzájárult az is, hogy
az ide tartozó orvostudományi szakterületen a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény.
Emellett - az említett tudományterületen belül - idén ismét bekerült a mezőgazdaság és erdőgazdálkodás szakterületet vizsgáló tematikus listára a 351-400. helyen. A biológiai tudományokban pedig az 501-550. helyet tudhatja magáénak, mely szintén dobogós helyet jelent.
Az említetteken túl - a természettudományok tágabb kategóriáján belül - a kémia szakterületet vizsgáló listán is szerepel az SZTE: dobogóra állhatott az 551-600. hellyel. I
dén először pedig a fizika és csillagászat szakterületére is felkerült a Szegedi Tudományegyetem, melyen szintén az 551-600. helyet tudhatja magáénak a Tisza-parti universitas.
Az eredményeket tekintve
elmondható, hogy a Szegedi Tudományegyetem, Magyarország egyik legjobb egyeteme, évről-évre rangos pozíciókat foglal el a QS globális felsőoktatási rangsoraiban.
Ahogyan arról már korábban hírt adtak, kiválóan szerepelt az intézmény a QS összegyetemi világrangsorában is:
Ott az 501-510. helyen végzett, amely pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb.
A 440 éves hagyományait ápoló Szegedi Tudományegyetem 2021-ben ünnepli centenáriumát.
A Szegedi Tudományegyetem több mint 8 ezer közalkalmazottjával - ezen belül több mint 2200 oktatójával és kutatójával - valamint 22 ezer hallgatójával Magyarország egyik legnépszerűbb, nemzetközileg is magasan jegyzett felsőoktatási intézménye.
Az SZTE a világ legjobb 200 egyeteme közé került
a Times Higher Education legújabb rangsorában, amely a felsőoktatási intézmények gazdasági, társadalmi hatását és felelősségvállalását vizsgálja.
Az SZTE a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-ban nyilvánosságra hozott felsőoktatási intézményeket rangsoroló listája szerint Magyarország legjobb egyeteme, a világrangsorban pedig az 501-510. helyen áll.
A szegedi egyetem a hazai felsőoktatási intézmények közül elsőként szerepelt a UI GreenMetric Ranking of World Universities toplistáján, a világrangsorban jelenleg a 74. legzöldebb felsőoktatási intézmény. Az SZTE hallgatói 13 képzési területen tanulhatnak - egyes szakterületeken angol, német, francia nyelven is.
Az egyetemen már több mint 4000 külföldi diák tanulhat több mint 60 teljes idejű nemzetközi képzésben.
Az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenysége nemzetközi szinten is elismert. Az SZTE stratégiai kapcsolatot épített ki a K+F+I terület ipari szereplőivel, és a világ legmodernebb lézerközpontjával, az ELI-ALPS-szal. Magyarország egyik kiemelt oktatási, egészségügyi, tudományos, és innovációs műhelye az intézmény, pezsgő kulturális életével együtt a dél-alföldi régió és az ország egyik vezető kulturális, gazdasági és szellemi központja. Az SZTE tagja a EUGLOH (European University Alliance for Global Health) projektnek, részt vesz az Európai Egyetemi Szövetségben.