Sportolni ezután is lehet szabad téren, de csak az egy háztartásban élőkkel, a többiektől másfél méteres távolságot kell tartani. Egyéni sporttevékenység közben nem kell maszkot viselni.
A rendelet alapján mától
Nyitva maradnak tehát a benzinkutak és élelmiszerboltok mellett a dohányboltok, piacok, kisállatboltok is.
Az építőanyagokat árusító üzletek is nyitva tarthatnak, a háztartási berendezéseket és elektronikai cikkeket árusító egységek viszont nem.
A rendelet emellett tartalmazza a virágüzletek március 8-i nyitvatartását is, ezen a napon a virágüzletek nyitvatartási időben korlátozás nélkül működhetnek, március 9-tól azonban nekik is két hétre be kell zárniuk.
Az elvitelre történő ételvásárlás továbbra is megengedett.
Nyitva maradnak (ahogy említettük) a magánegészségügyi szolgáltatások (a szemüvegkészítő üzletek is), a posták, lottózók, emellett az alábbi szolgáltatások maradnak továbbra is:
Az általános iskolák és az óvodák bezárnak, digitális oktatásra térnek át (a középiskolákban és az egyetemeken eddig is így volt). Gyermekfelügyelet azonban az önkormányzatok kérésére lesz. Nem folytatódik a felnőttképzés sem.
A bölcsődék nyitva maradnak - mivel azonban bölcsődébe nem kötelező járatni a gyerekeket, azok a szülők, akik meg tudják tenni, természetesen otthon maradhatnak a gyerekkel.
A közigazgatásban foglalkoztatottak többsége otthonról végezheti munkáját. Ez alól kivételt azok a munkahelyek jelentenek, amelyek a védekezés szempontjából fontosak.
A rendelet szerint "munkahelyen történő munkavégzés rendelhető el a koronavírus-világjárvány elleni védekezésben részt vevők, valamint azok számára, akiknek az elvégzendő munka jellege a lakó-, illetve tartózkodási helyükön történő munkavégzést nem teszi lehetővé".
Ha a rendőrség olyan üzletet talál, amely illegálisan van nyitva, akkor 100 000 forinttól 1 000 000 forintig terjedő bírságot szabhat ki, a boltokat bezárhatja, akár egy évre is.
Aki a járványügyi szabályokat megszegi (például nem visel maszkot), szabálysértést követ el, 5000-től 500 000 forintig terjedő bírságot kaphat, helyszíni bírság esetén ennek maximuma 150 ezer forint, többszöri szabályszegés esetén pedig 200 ezer forint a felső határ.