Jó tollú Zsolti láthatóan örömét leli abban, hogy elvtársaival kórusban gyalázhatnak mindent, ami Kínából érkezik, legyen az életmentő vakcina, nemzetstratégiai szempontból kiemelt fontosságú, Budapest-Belgrád vasútvonal, vagy akár a világ egyik legjobb egyeteme, a Fudan.
Úgy csinálnak, mintha nem értenék a keleti nyitás valódi, nemzetgazdasági értelmét, ami nem más, mint előnyünkre fordítani a Magyarország kiváló geopolitikai helyzetéből fakadó, komoly üzleti lehetőségeket.
Kínával éppúgy, mint a keleti országok bármelyikével.
Te ne tudnád, Zsolt? Főnököd, Gyurcsány - miniszterelnökként - háromszor is turnézott Kínában, majd miután megbukott, 2009-ben megalapította a BudaShen Kereskedőház Kft.-t, amely az Altus kínai terjeszkedését segítette volna.
Ferenc még 2010-ben is dicsérte az Orbán-kormány kínai politikáját, eképpen: „A Fidesz Kína-politikájának átfogalmazása, és ennek első sikere, Ven Csia-pao látványos budapesti látogatása dicséretet és gratulációt érdemel."
S milyen különös az is, hogy Gréczy kedvenc miniszterelnök-jelöltje, Dobrev Klára, 2004-ben, Medgyessy Péter miniszterelnök kabinetfőnökeként sem látott a Kínai Kommunista Párt által megkomponált, bűnös, gyarmatosító törekvést a Magyar-Kínai Két Tanítású Nyelvű Általános Iskola, vagy épp a Konfuciusz Intézet budapesti megalapításában.
Sőt, azzal sem volt semmi baja, hogy a kormányzásuk idején kínai befektetők vették meg a BorsodChemet, és itt épült meg a Huawei logisztikai központja és gyártóbázisa is.
Na, ennyit erről. Tudom én persze, hogy az ember politikai emlékezete nem túl hosszútávú, s ti folyamatosan ezzel próbáltok operálni, felajzva, hergelve az erre fogékonyakat. De hidd el, Zsolt, sokan vagyunk, akik remek memóriával bírunk, s nem felejtjük el a viselt dolgaitokat.
Bár - őszintén szólva - akadnak olyan „emlékképek", amelyeket legszívesebben örökre kitörölnénk közéleti emlékezetünkből. Ha érted, mire gondolok...