Európában elsőként Magyarországon lehet felvenni a harmadik oltást

oltás, koronavírus, Pfizer-Biontech
Budapest, 2021. június 15. Oltáshoz készítik elő a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyagot, a Comirnaty-vakcinát a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikáján június 15-én. MTI/Mónus Márton
Vágólapra másolva!
Az Európai Unióban elsőként Magyarország tette lehetővé a harmadik, koronavírus elleni védőoltást felvételét, ezáltal mindenki mást megelőztük. Világszinten eddig csupán négy olyan állam van, amelyik már engedélyezte a harmadik oltás beadását. A második oltás tekintetében is nagyon jól állunk, az EU-n belül a második helyen vagyunk.
Vágólapra másolva!

Ahogy arról az Origo is beszámolt, Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának adott pénteki interjújában bejelentette, hogy

az Európai Unióban elsőként, Magyarország lehetővé teszi a harmadik, koronavírus elleni védőoltás beadását.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő interjút ad Volf-Nagy Tünde műsorvezetőnek a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban a Kossuth rádió stúdiójában, 2021. július 16-án Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Azok számára, akik ezt szeretnék,

augusztus 1-től nyílik meg a lehetőség a harmadik oltás beadatására.

Az orvosok döntik el, hogy milyen harmadik oltást érdemes beadatni, tehát azt is, hogy szándékoznak-e kombinálni a különböző típusú védőoltásokat, vagy sem. A szakma álláspontja ebben a témában eléggé megoszlik.

A kormány azt javasolja, hogy a harmadik oltást azok kapják meg, akiknél a második oltás óta eltelt legalább négy hónap, de ha az orvos úgy dönt, akkor sor kerülhet a harmadik oltás beadására egy korábbi időpontban is.

A második körös oltások tekintetében Magyarország a második az Európai Unióban

A legfrissebb adatok alapján

Magyarországon a lakosság 53,74 százaléka megkapta a második koronavírus elleni oltását is,

ezzel az aránnyal Málta után mi következünk a rangsorban.

Spanyolországban ez az arány 48,49 százalék, így ők a harmadikak az Európai Unióban. Németország esetében ez az arány 44,64 százalék, Ausztriában 43,58 százalék, Olaszországban pedig 42,81 százalék.

Franciaország eléggé le van maradva, 38,61 százalékos aránnyal.

Olyan, a hazai baloldali sajtóban általában pozitív példaként szereplő államok, mint Finnország és Románia pedig brutálisan lemaradtak.

Finnországban a lakosság mindössze 25,90 százaléka kapta meg a második oltását, míg Romániában csupán a 24,24 százaléka,

ezzel keleti szomszédunk az utolsó előtti az EU-ban.

A százalékos arányok az EU-ban az alábbi táblázatban tekinthetőek meg:

Az oltásokat megkapok aránya az Európai Unióban.

Mely országokban tették még elérhetővé a harmadik vakcinát?

Az Európai Unió tagállamai közül még sehol sem.

A tágabb értelemben vett Európában az orosz kormány hozott olyan döntést, hogy július 1-től felvehetik a harmadik oltást, azok akiknél a második oltás beadása után eltelt legalább hat hónap.

Izraelben július 11-én jelentették be, hogy elérhetővé válik a harmadik oltás.

Ebben a tekintetben két gazdag arab állam volt az első, hiszen az Egyesült Arab Emírségek és Bahrein már június elejétől lehetővé tették a harmadik oltás felvételét.

Van néhány ország, ahol már tervezik a harmadik oltást, az Egyesült Királyságban elvileg szeptembertől kapnak majd a veszélyeztetettek és az idősek, hasonlóra készülnek Franciaországban is, de például Svájc télen, Németország 2022-ben tervezi a harmadik vakcina széles körű beadatását.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!