Legkésőbb 2025-ben ismét lesz magyar űrhajós

rakéta
A társaság Crew Dragon űrhajóját szállító SpaceX Falcon 9 rakáta kilövése a a NASA floridai Kennedy Űrközpontjából a Nemzetközi Űrállomásra a NASA SpaceX-2 missziója céljából. A fedélzeten Shane Kimbrough és Megan McArthur, a NASA asztronautái, Thomas Pesquet, az ESA (Európai Űrügynökség) asztronautája, valamint a JAXA (Japán Űrügynökség) aszrronautája Akihiko Hoshide.
Vágólapra másolva!
Legkésőbb 2025-ben ismét lesz magyar űrhajós - jelentette be a közösségi oldalán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Vágólapra másolva!

Szijjártó Péter a videóüzenetben közölte, hogy az űrutazás kutatási célokat fog szolgálni.

Az űrhajós amerikai együttműködéssel fog eljutni a Nemzetközi Űrállomásra,

ahol magyar fejlesztésű eszközökkel folytathat kísérleteket - tette hozzá.

A telekommunikációs, földmegfigyelési, sugárzásmérő berendezéseket az űripar-fejlesztési programban együttműködő belföldi vállalatok és egyetemek alkotják meg. A résztvevők a miniszter szerint jelentős tudást és tapasztalatot halmoztak föl, a magyar űripar ennek ellenére - mint fogalmazott - mostanáig méltatlanul kevés figyelmet kapott.

Szijjártó Péter szerint azért is indokolt ezen változtatni, mert a magyar gazdaság sikeréhez meg kell erősíteni a magas hozzáadott értéket előállító iparágakat, különösen azokat, amelyeknek már van jelentős belföldi tevékenységük.

Az űripar lendületet adhat a növekedésnek, eredményeit ezért a kormány az iparfejlesztés szolgálatába akarja állítani - mondta a tárcavezető.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!