Tisztelt Képviselő Asszony!
A Magyar Paralimpiai Bizottság elnökeként engedje meg, hogy a fenti bejegyzése kapcsán néhány észrevételt tegyek és kérést fogalmazzak meg!
A paralimpiai érmesek (ÉLET)JÁRADÉKA, melyet 35. életévük betöltése után kapnak a sportpályafutásuk során megszerzett paralimpiai érmeik után (ilyen egyébként az edzőiknek és a szövetségi kapitányaiknak is jár) pontosan megegyezik az ép olimpikonok járadékával. Fillérre. Erről jogszabály rendelkezik.
Az egyes paralimpiákon - így a most zajló tokiói játékokon - megszerzett helyezések (1. és 8. hely között) után járó egyszeri JUTALMAT a kormány idén februárban jelentősen, 42 %-al növelte. Így most egy paralimpiai arany után 25 millió forint jár, amely a valaha volt legmagasabb jutalom.
Nem kevés munkát fektetünk abba, hogy a fogyatékos sportolók ismertsége, erkölcsi és anyagi elismerése növekedjen, lehetőségeik a sportolásra bővüljenek. Szeretnénk, ha minél több fogyatékos ember sportolna, és eljutna akár a paralimpiáig is. Ebben a munkában sokan a partnereink, ezért (is) sikeresnek ítéljük a tevékenységünket. A parasportolók teljesítményének elismerése kapcsán megfogalmazott, pártpolitikai hangvételű bejegyzése ezt a munkát egyáltalán nem segíti, sőt.
Kérem, hogy a jövőben kímélje meg a parasportolókat és azokat, akik valóban segíteni kívánják őket a fenti típusú megjegyzéseitől. Van dolgunk éppen elég, és nem szeretnénk az Ön által közzétett poszt miatt feleslegesen szaporítani azt.
Kérem, elégedjen meg azzal, hogy gratulál a sikereket elért parasportolóknak: a tokiói paralimpiai játékok alatt, szeptember 6-ig bőven lesz rá módja! Ezt köszönettel vesszük!
Tisztelettel,
Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság Köztestület elnöke
ui.: és, kérem, ha legközelebb olyan fotót használ, amin paralimpikonok vannak, tüntesse fel a forrását és a témáját. Ez a kép a Magyar Paralimpiai Csapat augusztus 10-i eskütételén készült.