A harmincas éveiben járó férfi egy pénzszállító cég alkalmazottjaként dolgozott, és feladatai közé tartozott a bank-automatákban lévő pénzkazetták feltöltése. Decemberben a férfi
rossz anyagi helyzete miatt elhatározta, hogy a bankautomatákba szánt pénzből elvesz 1 millió forintot és ebből rendezi kiadásait. A napi útvonalába eső automaták egyikéből el is vette a pénzt, azonban a nap végén az elszámolás alkalmával a bizonylatokon azt tüntette fel, hogy ez a pénz is az automatába került.
A férfi a pénz egy részéből tartozásait egyenlítette ki, míg a másik részét szerencsejátékra fordította. Utóbbin nem nyert, ezért úgy döntött, hogy ismét hozzányúl a bankautomatákba szánt pénzhez.
Ekkor újabb 1 millió forintot vett el, amit szintén szerencsejátékra fordított, de az újra elvesztette. A
férfi áprilisig hat bankautomatából összesen 14.664.000 forintot lopott. Májusra a hiányt már nem tudta leplezni, attól tartott, hogy kiderül a sikkasztás, ezért elhatározta, hogy megszervez egy álrablást,
és azt állíjta majd, hogy a hiányzó pénzt idegenek rabolták el tőle. Májusban egy nyíregyházi bankautomatába szánt 15 millió forintból napközben a férfi a többi automatából elvett és hiányzó pénzt visszatöltötte, majd Nyíregyházára úgy érkezett meg, hogy a kazettában már csak 336.000 maradt. A pénzzel az örökösföldi bank-automata feltöltésére készült, majd
az automata közelében a saját szolgálati fegyverével többször fejen ütötte magát, a pénzt pedig a helyszínen szétszórta, majd a fegyvert a pénzeszsákra rakta, és visszament az autóban várakozó munkatársához.
Kollégájának azt állította, hogy kirabolták, ezért értesítették a rendőröket, a rendőrség pedig fegyveres rablás miatt nyomozást rendelt el. A nyomozás során a férfi közel 2 hétig letartóztatásban volt, majd részletes beismerő vallomást tett, sőt a teljes kárt is megtérítette a főnökének.
Az ügyészség a büntetlen előéletű férfival szemben
felfüggesztett börtönbüntetés, és pénzbüntetésre kiszabását javasolta, illetve, hogy tiltsák el a pénzszállítói foglalkozástól.