Palkovics László hangsúlyozta, hogy
az innováció nem zárja ki a környezetvédelmi szempontokat,
hiszen lendületet ad az alkalmazkodáshoz, amit a világ folytonos változása megkövetel.
Magyarország a legutóbbi kihívásokra is megtalálta a választ,
hiszen gazdasági teljesítménye már az idei első fél évben meghaladta a járvány előtti szintet, miközben a világgazdaság a becslések szerint csak 2022 végére lesz erre képes - fűzte hozzá.
A tárca vezetője a fenntartható belföldi növekedést elképzelhetetlennek tartja fejlett technológiára építő, magyar tulajdonú vállalkozások nélkül. Újítási készségük - mint mondta - ma még elmarad az elvárható szinttől, a kormány ezért kiemelten ösztönzi a vállalkozói együttműködéseket az egyetemekkel, kutatóintézetekkel.
A tudomány és a gazdaság együttes ereje jelentősen javíthatja a versenyképességet és az eredmények már látszanak, hiszen Magyarország a válság alatt is előrébb lépett a nemzetközi innovációs rangsorban - tette hozzá.
Palkovics László hangsúlyozta, hogy
a kutatási-fejlesztési támogatások több mint a kétszeresére nőttek 2010 óta, csak az idén 182 milliárd forint a keretösszeg.
A növekedés fenntarthatóságáért sok kihívással kell megküzdeni, és ehhez bátor újításokra van szükség. A miniszter bízik abban, hogy a világkiállításból is születnek olyan ötletek, amelyek közelebb visznek a környezetvédelmi célokhoz.
Philipp Harmer, a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanács (International Council for Game and Wildlife Conservation - CIC) alelnöke lenyűgözőnek nevezte a világkiállítást.
Elismerően emelte ki, hogy a rendezvény a vadászatot nem önmagában, hanem mint a természetvédelem fontos eszközét mutatja be, amely hozzájárul az élővilág megőrzéséhez.
A nemzetközi szervezet megtiszteltetésnek érzi, hogy részese lehet az erről szóló, három hetes szakmai rendezvénynek, a World Conservation Forum (WCF2021) programjainak a nemzetközi csarnokban - fűzte hozzá.
Kovács Zoltán, a rendezvény megvalósításáért felelős kormánybiztos a WCF2021 létrehozását azzal indokolta, hogy
szükség van a környezeti-ökológiai tapasztalatok, nézőpontok bemutatására a rendezvényen belül,
hiszen - mondta korábbi szóvivői munkájára utalva - nem elég pusztán jól kitalálni, vagy megvalósítani valamit, el is kell tudni mindezt mondani.
Reményei szerint a következő három hétben a világkiállítás magyar és a külföldi vendégei is tartalmas előadásokat, eszmecseréket hallhatnak a környezetvédelemről, fenntarthatóságról, a megújuló természeti erőforrásokról és más kihívásokról.