Az Európai Bizottság Az Egyenlőség Uniója - iránymutatás az inkluzív kommunikációról címmel belsős dokumentumot készített, amelyben
szorgalmazzák a gendersemleges, mindenki számára befogadóan ható nyelvezet használatát az uniós intézmények kommunikációjában.
A dokumentum bevezetőjében az esélyegyenlőségért felelős máltai munkáspárti biztos, Helena Dalli azt írja: „Ez az egység a sokféleségben valódi jelentése".
Mi pedig már azt hittük, hogy az EU-t alkotó 27 állam nyelvi és nemzeti sokszínűségére utal az uniós mottó
– írja a Központ.
Az Alapjogokért Központ szerint
a bizottsági iránymutatás újabb bizonyíték az uniós intézményeket uraló genderőrületre.
Mint felidézik: készült már genderstratégia, létezik az EP-ben az LMBT stb.-jogok kiszélesítéséért küzdő frakcióközi képviselőcsoport és utazó nagykövet, és a testület már kimondta, hogy a férfiak is szülhetnek.
Mostmár azt is meg akarják mondani, milyen szavakat és kifejezéseket használhatunk. Pontosan úgy, mint Orwell 1984 című regényében.
A Központ rávilágít, hogy a nyelvhasználati iránymutatásban többek között olyan tanácsokat olvashatunk, mint hogy:
megkövetelik, hogy a nyelvezet legyen „genderszenzitív", sztereotípiáktól mentes, és
kerülje „az olyan kifejezések használatát, amelyek csak a hagyományos heteroszexuális családok létezését ismerik el".
Az Alapjogokért Központ szerint
az adventi időszakban, karácsony közeledtével kifejezetten felháborító, hogy az iránymutatásban azt követelik: ne feltételezzék, hogy mindenki a keresztény kultúrkör és vallás ünnepeit tartja meg.
Mindezt azért, mert „érzékenynek kell lennünk arra, hogy az embereknek eltérő vallási hagyományai vannak".
Tehát a Bizottság szerint ne használjuk azt a kifejezést, hogy „a karácsonyi időszak stresszes lehet", hanem mondjuk azt, hogy „az ünnepek stresszesek lehetnek".
A családokkal kapcsolatban kifejezetten leírják, hogy a „vizuális megjelenítésüknél és a róluk szóló beszédekben azonos nemű vagy transznemű szülőket, valamint egyszülős családokat is tüntessenek fel". Kiemelik, hogy
kerülni kell a „háztartások ábrázolásánál a sztereotipikus nukleáris egységet, mert egyesek emiatt kiközösítve érezhetik magukat". Óva intenek attól, hogy „olyan nyelvezetet használjanak, amely egyes kapcsolatokat kevésbé értékesnek tüntet fel, és csak a hagyományos heteroszexuális családok létezését ismeri el".
Úgy látják, hogy noha el akarják velünk hitetni, hogy az LMBT stb.-propaganda nem létezik (vagy ha létezik is ilyen "érzékenyítés", annak semmi köze a gyerekekhez), és az csak egy a csúnya, fafejű konzervatívok által gyártott mumus, nem tagadhatják le a saját maguk által megírt dokumentumokat.
Világos, hogy szükség van a genderőrület megállítására, amelynek egyik eszköze hazánkban az EU által sokat támadott gyermekvédelmi törvény. És ezért is fontos, hogy Európában először nekünk, magyaroknak lesz lehetőségünk népszavazáson kifejezni ezzel kapcsolatos véleményünket. Éljünk mindannyian ezzel az (eddig) egyedülálló lehetőséggel, állítsuk meg a genderpropagandát!
- írja az Alapjogokért Központ. Mint arról az Origo már beszámolt,
kedden dönthet a Parlament a gyermekvédelmi népszavazásról, miután a hétfői ülésen a kivételes eljárásról döntöttek.
(Frissítés: döntött az Országgyűlés, lesz népszavazás) A népszavazáson négy kérdés lesz, a parlamenti választással egy időben kerülhet erre sor - erről Áder János köztársasági elnök hozza meg a végső döntést -, miután ennek lehetőségét – ellenzéki javaslatra – november 9-én az Országgyűlés elfogadta. A négy kérdéses népszavazáson az egyre erőteljesebb LMBTQ-lobbira lehet nemet mondani, valamint mindenki kiállhat amellett, hogy a gyermekek szexuális neveléséről csak a szülők dönthetnek.
Mivel Brüsszelt mára teljesen megszállta az agresszív LMBTQ-propaganda, ezért minden eszközzel fellépnek a magyar gyermekvédelmi törvény ellen, többek között ezért nem akarnak megállapodni a helyreállítási alapról sem.