Az állandóan részeg férfi egy hozzá hasonló életmódot folytató nőt választott párjának, akit évek óta rendszeresen bántalmazott.
Folyamatosan lelki terrorban tartotta, a nő félelemben és rettegésben élte az életét.
A Nyíregyházi Törvényszék a 2018 második felében elkövetett támadások miatt
életveszélyt okozó testi sértésben és kapcsolati erőszakban
már bűnösnek mondta ki és jogerős ítéletével öt és fél év börtönbüntetésre ítélte a támadót. A férfi letartóztatása megszüntetése után 2 hónappal újra összeköltözött a nővel, megint élettársak lettek. Tavaly májusban egyszer olyan sok alkoholt ivott a férfi, hogy este rosszul lett és összeesett.
Élettársa a mentőket hívta volna, de az időközben magához térő férfit megfenyegette, ezért a nő rendőri segítséget kért.
A járőröknek már mindketten úgy nyilatkoztak, hogy nem történt semmi érdemleges, így a rendőrök szóbeli figyelmeztetés után elhagyták a helyszínt. Ezután támadta meg a férfi a nőt.
Dühében többször nagyon erősen tenyérrel és ököllel is megütötte az asszonyt a fején és a hátán, majd a torkát megragadva fojtogatni kezdte.
A nő másnap hajnalban erős fájdalmai és rosszulléte miatt tárcsázta a segélyhívót. A kórházban megállapították, hogy koponyaűri bevérzése keletkezett és betört az orra, az arcán és a fején pedig zúzódásos sérülései vannak, Ezek közvetett életveszélyes állapotot idéztek nála elő.
A 39 éves férfi csak "csekély mértékű bántalmazást" ismert el. A súlyosabb sérülések miatti felelősséget igyekezett másra hárítani.
A Nyíregyházi Törvényszék az életveszélyt okozó testi sértés és kapcsolati erőszak miatt a férfit első fokon 7 évnyi börtönre ítélete, emellett 7 évre a közügyektől is eltiltották. Védőjével felmentésért, illetve a bűncselekmény enyhébb minősítése és a büntetés enyhítése érdekében fellebbezett.
Az ügyészség a büntetés súlyosítását indítványozta.
A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint a kiszabott szabadságvesztés büntetés a cselekmény tárgyi súlyához és a bűnismétlő elkövető társadalomra veszélyességéhez képest enyhe. A férfi kirívó gátlástalansággal, ismétlődő erőszakkal és fenyegetéssel állandó rettegésben tartotta kiszolgáltatott élettársát.
Az újabb élet elleni bűncselekemény elkövetésekor arra sem volt figyelemmel, hogy büntetőeljárás hatálya alatt állt, nem riadt vissza a lehetséges büntetéstől.
A fellebbviteli főügyészség indítványa szerint a büntetés célja csak szigorúbb, tettarányos börtönbüntetéssel valósítható meg. A fellebbezéseket a másodfokon eljáró Debreceni Ítélőtáblán bírálják majd el.
Címlapi képünk illusztráció.