Márki-Zay a Gyurcsánynéval folytatott vitában gyakorlatilag arról beszélt, hogy a baloldalnak küzdenie kell azért, hogy megszüntethesse a rezsicsökkentést.
Az a baj ezekkel a felelőtlen lépésekkel, mint a rezsicsökkentés is, hogy ezeket nagyon könnyű megígérni, megadni, és rendkívül nehéz megszüntetni. Tehát tudjuk azt, hogy az előző kormány éppen abba bukott bele részben, hogy megszüntette mondjuk a 13. havi nyugdíjat. Tehát ezeket rendkívül veszélyes... A rezsicsökkentés kivezetéséről se beszélünk, hiszen egyszer megadta ezt az Orbán-kormány valakinek, akkor ebből nagyon nehéz kimászni. De ennek iszonyatosan tovagyűrüző káros hatása van a környezetvédelemre is. Az igazságosság szempontjából is
- mondja Márki-Zay a videóban. Ezzel gyakorlatilag elismeri: nem beszélnek a kampányban a rezsicsökkentés megszüntetéséről, mert nem népszerű, de el akarják törölni. A baloldali polgármester a környezetvédelem fontosságával érvel, és úgy véli - ahogyan ő fogalmazott -, hogy szükség van a rezsicsökkentés kivezetésére.
Márki-Zay igazi baloldaliként viselkedik,
ahogyan azt már korábbi kijelentéseivel is bizonyította. Úgy véli, hogy
lehet rezsit csökkenteni, hogyne lehetne: kevesebb vizet kell használni, kevesebb áramot kell használni, kevesebb gázt kell használni.
Márki-Zay a szokásos baloldali receptet akarja követni.
Meg akarja adóztatni a magyar embereket, és szerinte a kevesebb fogyasztással kell rezsit csökkenteni. Arról természetesen elfelejt beszélni, hogy mi a valódi szándék: az emberek megadóztatása.
Gyusányék korábban tizenötször emelték a rezsi árát.
2010 óta a magyar kormány egyik első küzdelme a Brüsszellel éveken át vívott rezsiharc volt, amely mára meghozta eredményét.
A piaci árak esetén évente 380-400 ezer forinttal fizetne többet a mostaninál egy átlagos magyar család, ha nem valósult volna meg a rezsicsökkentés.
Most ismét harcolni kell, hiszen Brüsszel árat emelne az áram és az üzemanyag esetében is azzal az indoklással, hogy a klímavédelmet kell folytatni, miközben brutális mértékben nő a gáz és a villany ára Európában. Ahogy egyre közelebb kerülünk a téli szezonhoz, az európai földgázválság elkezdett globális válsággá erősödni, és már világszerte hatással van az energiaárakra. Az európai földgáztartalékok problémája így mára elkezdte az egekbe emelni nemcsak a gáz, de az olaj és a szén világpiaci árát is.
Európa még le sem győzte a koronavírus-járványt, és most egy újabb válsággal kell szembenéznie, ez pedig a rezsiválság
- erről korábban még Hollik István, a Fidesz frakcióvezetője beszélt.
Ezt a rezsiválságot Brüsszel idézte elő, és Brüsszel az időzítést rontotta el, mivel nem épült még fel a zöld energiarendszer, miközben a korábbit már leépítették. Csak a magyar rezsicsökkentési politika működik ebben a helyzetben
- hangsúlyozta a KDNP képviselője. Hollik ismertetése szerint több nyugati nagyvárosban a többszörösét fizetik rezsire, mint Budapesten.
A TERVEZETT UNIÓS KLÍMAADÓ 32 EZER FORINTOS PLUSZTERHET JELENTENE HAVONTA A MAGYAR EMBEREKNEK.
Márki-Zay több kijelentésével is alátámasztotta már, hogy nem érdekli az emberek véleménye, a célja a hatalom megszerzése. Márki-Zay azt is elárulta, hogy szerinte
a rezsicsökkentés is egyébként az túlfogyasztással jár.
Azt is hozzátette, hogy ha magasak az árak, az arra ösztönzi majd az embereket, hogy kevesebbet fogyasszanak, és ez Márki-Zay szerint jó.
A rezsi egy közvetlen politikai kérdés is Magyarországon az elmúlt húsz évben, aminek az az oka, hogy
AMIKOR 2002-BEN A SZOCIALISTÁK MEGNYERTÉK A VÁLASZTÁST, MEGADTÁK AZ ENGEDÉLYT A NAGY NEMZETKÖZI SZOLGÁLTATÓKNAK, HOGY ÁRAKAT EMELJENEK.
Orbán Viktor miniszterelnök és a Fidesz akkor is figyelmeztette a magyar embereket arra, hogy a baloldal általában a nemzetközi cégek oldalán áll és piaci árat követel.
AKKOR ŐK TAGADTÁK EZT, AZTÁN KÉSŐBB EMELTÉK A GÁZ ÉS AZ ÁRAM ÁRÁT. A GÁZ ÁRA KÉT-HÁROMSZOROSÁRA, AZ ÁRAM PEDIG KÉTSZERESÉRE MENT FEL.
A baloldali Márki-Zay fentebbi kijelentésével ismét megmutatta, hogy
Gyurcsány Ferenc és Brüsszel terve szerint akarná irányítani az országot, ennek a tervnek pedig az egyik legfőbb eleme a rezsicsökkentés eltörlése. A baloldali terv tehát teljesen világos: kiszolgálni a külföldi érdekeket. A Gyurcsány-Márki-Zay-féle baloldal haladéktalanul eleget fog tenni a kéréseiknek.
A baloldal szerint a rezsicsökkentés - ami egyébként egyértelműen segítséget nyújtott a magyar embereknek - egy felelőtlen döntés volt. Szerintünk viszont az egyetlen lehetséges döntés volt a rezsicsökkentés, ami ráadásul már bizonyított is, hiszen bevezetése előtt a rezsi ára nálunk volt az egyik legmagasabb Európában
- hívta fel a figyelmet Hollik István, hozzátéve, hogy most viszont ez az egyik legalacsonyabb.
A Fidesz frakcióvezetője úgy folytatta:
az áremelési terveket Brüsszelben most megpróbálják klímavédelemnek álcázni,
ami azt jelenti, hogy az uniós kibocsátás-kereskedelmi rendszert kibővítenék a közúti közlekedésre, vagyis az autókra, valamint az épületekre, vagyis a családi házakra és a lakásokra.
Márki-Zay és barátai azt várnák el a magyar emberektől, hogy használjanak kevesebb energiát, és fizessenek érte többet.
Most ismét Gyurcsány Ferenc és az a baloldali politikai elit próbál meg hatalomra kerülni, akik 2010 előtt tönkretették az országot, adókat emeltek, elvették a nyugdíjasok megélhetését és porba tiporták az emberek jogait.
Maga Márki-Zay Péter beszélt közös kormányzásról Gyurcsány Ferenccel, mindez pedig adóemeléssel, rezsiemeléssel jár majd. A kérdés már csak az, hogy kibírná-e az ország, ha még egyszer olyanok kezébe kerülne, akik kiszolgáltatták őket a nagy energiavállalatoknak, és amelyek miatt sokan sodródtak kilátástalan helyzetbe.
A baloldal a magyar emberek jólétét akarja elvenni a rezsicsökkentés eltörlésével.