Decemberben volt két éve, hogy a magyar radikális baloldal néhány száz főből álló csoportja utcára vonult a Soros-hálózat vezetésével, majd gyújtogatni, rongálni kezdtek, és a Parlamenthez vonultak, ahol megpróbáltak erőszakkal bejutni az épületbe.
A radikális baloldali "tüntetők" folyamatosan keresték a lehetőséget a rendőrséggel való összetűzésre és a hatóságok hergelésére. Fekete-Győr András és Donáth Anna, a két momentumos "politikus" is füstbombát dobott a rendőrök közé, az előbbi ráadásul ezzel el is dicsekedett. Az, hogy végül nem sikerült bejutni az épületbe, csak a hatóságok felkészültségének és helytállásának volt köszönhető, ráadásul erőszakot sem alkalmaztak a tüntetőkkel szemben, bármennyire is próbálták azt a momentumosok kiprovokálni.
Elfelejtették, hogy már nem 2006 van, és nem a jelenlegi kormány szokása kilőni a tüntetők szemét.
Soros egyébként világszerte ezt a taktikát alkalmazza. A radikális baloldali tüntetők addig hergelik a rendőröket, amíg nem csattan el egy pofon, majd azt a teljes liberális világsajtóban tudják mutogatni hosszú heteken át. Ez 2018-ban nem sikerült, kilenc rendőr viszont megsérült az eltakart arcú tüntetők agressziója miatt. A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt vádat is emelt Fekete-Győr András ellen.
Nézze meg a videót:
A radikális tüntetők egyébként a rongálás közepette szegény gyerekeknek karácsonyra szánt szánkókat gyújtottak fel, törtek szét, sőt néhányan el is loptak belőlük. Volt, aki azt üvöltötte, hogy gyújtsuk fel a jászolt!
Az amerikai Capitolium szerda esti ostroma óta folyamatosan derülnek ki részletek a világot megbotránkoztató esettel kapcsolatban. A legfrissebb információk szerint
a BLM és a szélsőbaloldali Antifa mozgalom egyik aktivistája is azok között volt, akik bejutottak az épületbe,
az FBI pedig vizsgálatot indított, hiszen a környéken két csőbombát találtak.
Amennyiben sikerült volna felrobbantani a szerkezeteket, azok súlyos károkat okoztak volna a környéken, és minden bizonnyal emberéleteket is követeltek volna.
Az Origo korábban arról is beszámolt, hogy a szokásosnál sokkal kisebb volt a rendőri készültég a környéken (Washington állam egyébként demokrata). Ez azért is meglepő, mert hasonló tüntetések esetén óriási rendőri készültség van a helyszínen, most viszont alig voltak, akik megvédték volna az Egyesült Államok egyik legfontosabb épületét a rongálóktól. Ráadásul egy olyan időpontban hagyták gyakorlatilag teljesen védtelenül a Capitoliumot, amikor az 535 fős amerikai kongresszus majdnem minden tagja mellett Mike Pence, az ország alelnöke is az épületben tartózkodott.
Donald Trump az események kezdete óta arra kérte az embereket, hogy ne alkalmazzanak erőszakot és maradjanak nyugodtak, feltehetően néhány radikális baloldali rendbontó is elvegyült a tömegben, ezt bizonyítja a Newsmax csatorna riporterének tudósítása is.
Egyre valószínűbb a Newsmax tudósítása alapján, hogy a választási csalások miatt csalódott Trump-hívők egyébként békésnek induló megmozdulása a szélsőbaloldali szervezetek provokációja miatt fajult tettlegességig.
A 2018-as magyarországi és az amerikai események között annyi a különbség, hogy a magyar hatóságoknak sikerült megállítaniuk a baloldali vandálokat, az Egyesült Államokban viszont ez a kísérlet számos ponton elbukott, ezzel komoly fegyvert adva a baloldali média kezébe.
Ráadásul Amerikában a BLM-mozgalmak idején folyamatosan terrorizálta a baloldali média a rendőrséget, megfélemlítette, így még a kevés rendőr is feltűnően gyáván viselkedett a Capitolium környékén.