Maruzsa Zoltán emlékeztetett:
a kormány úgy ítélte meg, hogy a járványügyi helyzet javulásával itt az ideje visszatérni a hatékonyabb jelenléti oktatásra.
A köznevelésért felelős államtitkár a Kossuth rádióban megjegyezte, hogy
ugyanakkor lehetővé tették, hogy a szülők, ha nem akarják, ne vigyék vissza gyereküket az oktatási intézményekbe,
a hiányzásokat pedig "kellő rugalmassággal" kezelik.
Az óvodákban és az általános iskolák alsó tagozatán múlt héten állt vissza a jelenléti oktatás, az adatok szerint az iskolákba a gyerekek 75 százaléka tért vissza, az óvodákba 60 százalékuk
- közölte az államtitkár, aki jelezte:
arra számít, hogy a héten tovább emelkedik az óvodába és iskolába vitt gyermekek száma, a hétfői adatok kedden, szerdán állnak majd rendelkezésre.
Maruzsa Zoltán szerint két-három hét múlva azok a szülők is beviszik az iskolába a gyermeküket, akik eddig otthon tartották őket.
Ráadásul május 10-én nyitnak a középiskolák és a felső tagozatok is, utána a teljes oktatás visszaáll a jelenléti munkarendre
- tette hozzá a köznevelésért felelős államtitkár, aki szólt arról is, hogy
a kormány döntése világos, jelenléti oktatásra álltak át az iskolák, az otthon maradottak a házi feladatokat például a KRÉTA-rendszeren keresztül kapják meg.
De nem várható el a pedagógusoktól a párhuzamos oktatás, az, hogy megtartsák a jelenléti és online órákat is
- fűzte hozzá Maruzsa, aki hangsúlyozta: van értelme a középiskolák május 10-ei nyitásának, hiszen így a tanév egytizedét még jelenléti oktatásban tölthetik a diákok.
Ennek a tanévzárás szempontjából van jelentősége, ugyanis lehetőséget ad az esetleges pótlások biztosítására, a felzárkóztatásra, a tudás rendszerezésére és közösségépítésre
- mondta az államtitkár.
A hétvégi terasznyitással kapcsolatban Maruzsa kiemelte:
látta ő is a képeket, és reméli, az érettségizőkben van annyi felelősség, hogy elkerülik az ilyen rendezvényeket, tömegjeleneteket, mert az az érdekük, hogy részt tudjanak venni az írásbeli érettségivizsgán.
Szólt arról is, hogy az érettségiket a tavalyi rend szerint szervezik meg, hogy biztosítható legyen a távolságtartás.