Összesen hat beszélgetés körülbelül ötszáz perces hanganyagát hallgatja meg a törvényszék a következő tárgyalási napokon. Ma egy 2003-as felvételt játszottak le, amelyet Portik maga rögzített a ruhájába rejtett poloskával. A többek között gyilkosság miatt elítélt bűnöző
azt állította, hogy a rendőrök mellett az egyik társa bízta meg azzal, hogy a felvételt készítve próbáljon olyan mondatokat kiszedni Gyárfásból, melyek bizonyítékul szolgálhatnak ellene.
A felvételt többször félbe kellett szakítani a vádlottak hozzáfűznivalói miatt. Portik, aki távmeghallgatás útján kapcsolódott be a tárgyalásba,
állandó közbevágásaival még a bírót is megakadályozta a beszédében, ezért a bíró közölte vele, hogy ha még egyszer közbevág, kizárja a tárgyalás további részéből.
A felvétel gyenge minősége miatt többször is visszahallgatták a beszélgetés egy részét, amely a szakértők szerint az évekkel ezelőtti gyilkosságra utalt. Ezen Portik hosszasan próbálta Fenyő János likvidálására terelni a szót, ami hallhatóan Gyárfást feszélyezte.
Te most azt akarod velem megértetni, hogy én pszichopata módra elmentem, vaktában megkerestem egy embert, direkt nem mondom ki azt, hogy kit, hogy megnyugtassalak, hátha valaki lemagnóz minket. Igen. Vaktában elmentem egy emberhez, megoldottam a te problémádat, kerestél 8 milliárd forintot ezen az ügyön"
- mondta Portik a rögzített beszélgetés alkalmával.
Azóta boldogan élek!
- vetette közbe Gyárfás.
A bíróság előtt
Gyárfás azzal védekezett, hogy ezt teljes mértékben iróniának szánta, mivel ekkor már évtizedek óta jómódban élt, és több szervezet vezetője volt.
A nyelvész szakértők azonban ebben semmi ironikusat nem találtak, egyikük szerint ez egy hétköznapi kijelentés volt.
A bíró megjegyezte, hogy
Gyárfás a Top 100 kiadvány szerint 2002-ben már 2,5 milliárdos vagyonnal rendelkezett, és felvetette, hogy lehet összefüggés a hirtelen meggazdagodás és a gyilkosság között,
már csak azért is, mert néhány éve még csak évi 400 milliós nyereségről beszélt.
Gyárfás erre védekezésképpen
azt válaszolta, hogy már korábban is hasonló mennyiségű bevétellel rendelkezett, csak akkor még nem voltak olyan kiadványok, amelyek írásos bizonyítékkal szolgáltak volna erről.
Portik a felvételen azt is elmondta, hogy több, ismert bankvezérrel is jóban volt, ezért szívességeket is tett nekik. Többek között híres ügyvédeknek vett ajándékba 20 milliós luxuskocsikat, több újságírónak pedig drága karórákat.
A tárgyalás további részében arra terelődött a szó, hogy milyen szerepe lehetett Portik Tamásnak a gyilkosságban.
Bár a beszélgetésben egyértelműen elhangzott a szájából az a mondat, hogy:
Én azt kérdeztem tőled, hogy mi legyen az emberrel? Szétb*sszuk?"
Ez a mondat a beszélgetés során feltehetőleg az áldozatra utalt, de
Portik azzal védekezett, hogy ez nem feltétlenül a megölésre utal, jelentheti azt is, hogy megverik, illetve anyagilag tönkreteszik. Azonban arról, hogy ő milyen értelemben használta, nem volt hajlandó egyértelmű választ adni a bírónak.
Gyárfás egész idő alatt próbált úgy tenni, mint aki az évek során nem emlékszik teljes egészében a történtekre.
Igaz volt ez a vagyoni helyzetét illetően is, amikor azt állította, hogy
nem tudja pontosan, mikor jutott hozzá a milliárdos vagyonhoz, de azt biztosra állította, hogy még a gyilkosság előtt. Amikor pedig a Portikkal való találkozások idejéről kérdezte a bíró, akkor is eltérő válaszokat adott a korábbi tárgyalásokon elhangzottakhoz képest.
A tárgyalás a következő napokban a többi felvétel meghallgatásával folytatódik. A tervek szerint kedden befejezik egy időre, majd szeptemberben folytatják.
Ahogyan korábban megírtuk, Gyárfás Tamás az 1990-es évek meghatározó jelentőségű médiavállalkozója volt, akárcsak Fenyő János, aki egy videókazettákat terjesztő és egy napilapot kiadó gazdasági társaságnak – a VICO Rt.-nek – is vezérigazgatójaként tevékenykedett.
Gyárfás és Fenyő között a rendszerváltás utáni évtized közepétől üzleti vita, hatalmi harc és ezekből fakadóan erős személyes ellentét alakult ki.
A vádirat szerint Gyárfás Tamás 1997-ben elhatározta, hogy a játszma végleges lezárása érdekében megöleti Fenyő Jánost. Ezért ez év szeptemberében megbízott ezzel egy, az éjszakai életből közismert személyt (Tasnádi Pétert, aki tanúként részese a pernek),
aki 12 millió forintért vállalta, de hatmillió forint előleg átvétele után nem teljesítette a megbízást. A vádlott választása ezek után Portik Tamásra esett, akit 1994 óta ismert. A vád szerint Portik elfogadta a megbízást és rávette az emiatt időközben jogerősen életfogytiglani szabadságvesztésre elítélt Jozef Rohácot a Fenyő elleni merényletre.
Rohác 1998. február 11-én késő délután Budapest II. kerületében, a Margit körút és a Margit utca sarkánál, a piros lámpánál az autójában ülő Fenyőhöz lépett és egy gépfegyverrel kivégezte.