Szánthó Miklós elmondta: a Központ kapcsolata az ACU-val már több mint 2 évre nyúlik vissza, a tavaly évi eleji washingtoni CPAC-en ő és Kovács István is jelen voltak. A Központ igazgatója hozzáfűzte: az ACU az egyik legnagyobb amerikai jobboldali szervezet, az általuk 1974 óta megrendezett konferenciákon
minden alkalommal felszólalt az aktuálisan hivatalban lévő republikánus elnök és mára egyértelműen a CPAC a tengerentúli jobboldal legnagyobb seregszemléje.
„Nagyon határozott célunk van a CPAC Magyarországra hozásával: összekapcsolni az amerikai és az európai konzervatív reneszánszt, újjáéledést." Hozzátette: életmódunk átfogó támadás alatt áll az Atlanti-óceán mindkét partján, mert „a liberálisok és szocialisták globális össztűz alá vették nem csak a nekik nem tetsző véleményeket, de a család, a nemzet és a szuverén államiság intézményét is: ma már nyugaton nem a szabadság, hanem az érzékenység tisztelete dívik".
De mivel e totalitárius ideológiák jelenleg a legszélsőségesebb formájukban nyilvánulnak meg, velük szemben konzervatív ellenreakció van kialakulóban. Az USA-ban ennek szimbóluma a CPAC és a jövő márciusi budapesti eseményen is Észak- és Dél-Amerika, Európa és Ázsia vezető konzervatív politikusai, gondolkodói, újságírói és influenszerei fognak részt venni, megmutatva, hogy a nemzeti erők igenis képesek egymást támogatni nemzetközi szinten is.
Az elmúlt évek más hazai eseményei is mutatják, hogy Magyarország a konzervatív ellenforradalom egyik motorja és jövőre még magasabb fordulatszámra kapcsolunk" – zárta mondandóját Szánthó.
Dan Schneider, az American Conservative Union ügyvezető igazgatója elmondta, hogy 6 évvel ezelőtt kezdtek el a tengerentúlon CPAC konferenciákat rendezni. Volt már CPAC Ázsiában, Dél-és Észak-Amerikában és Ausztráliában is. „Európából már több ország bejelentkezett ugyan, hogy szívesen rendeznék meg az eseményt a saját országukban, azonban az ACU kitartott azon álláspontja mellett, hogy kizárólag olyan országnak adja oda a szervezés jogát, amely elkötelezett a nemzeti szuverenitás és a hagyományos értékek megőrzése mellett.
Ezért is gondoljuk azt, hogy Magyarország az az ország, ahol a leginkább érdemes egy európai CPAC-ben gondolkodni" – tette hozzá az ügyvezető.
Kiemelte továbbá, hogy az Alapjogokért Központ az a szervezet, ami megalakulása óta elkötelezett a nemzeti identitás, szuverenitás és a zsidó-keresztény társadalmi hagyományok védelme iránt. „A hagyományos identitás válságát éljük szerte a világon, melyre csak úgy adhatunk hathatós választ, ha összefogunk és visszatérünk a gyökerekhez" – emlékeztetett a sajtótájékoztató végén Schneider.