Szijjártó Péter: Jól haladnak a paksi atomerőmű bővítésének előkészítő munkálatai

A Paks II. Atomerőmű nem végleges látványterve
Vágólapra másolva!
Jól haladnak a paksi atomerőmű bővítésének előkészítő munkálatai, és a következő időszakban a kivitelező tíz újabb tervet és engedélykérelmet fog benyújtani az illetékes hatóságoknak - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.
Vágólapra másolva!

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a miniszter a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről bejelentkezve arról számolt be, hogy a nap folyamán Moszkvába utazik, ahol Alekszej Lihacsovval, a Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern vezérigazgatójával fog egyeztetni a munkálatok pontos menetrendjéről.

Fontosnak nevezte, hogy sikerüljön tartani az előzetes terveket, s így Magyarország teljesíteni tudja az európai klímacélokkal kapcsolatos vállalásokat.

Ezzel kapcsolatban pedig hangsúlyozta, hogy a nukleáris energia "tiszta, olcsó és biztonságos előállítási módja az energiaszükséglet fedezésének".

Szijjártó Péter elmondta, hogy jól haladnak az előkészítő munkálatok, ugyanis a kivitelező már 519 engedélyt megszerzett, ezek között volt a környezetvédelmi és a telephely-engedély.

- közölte.

Tájékoztatása szerint emellett huszonhat épület felépítésére már jóváhagyták az engedélyt, ezek közül ötnek már zajlik is az építése.

A külgazdasági és külügyminiszter rámutatott, hogy Magyarország csaknem negyven éve használ atomenergiát, amellyel kapcsolatban kifejezetten pozitívak a tapasztalatok az elmúlt időszakból.

Ez ugyanis hozzájárult a környezet védelméhez, a rezsicsökkentés vívmányainak fenntartásához, illetve az ország energiaellátásának biztosításához, ezért is döntöttek úgy, hogy növelik a nukleáris energia részarányát a magyar energiamixben.

Végezetül elmondta, Alekszej Lihacsovval arról is tárgyalni fognak, hogy a Magyarországon létrejött oktatási-képzési kapacitásokat milyen módon lehet egy nemzetközi rendszer részévé tenni.

Erre szerinte azért lenne szükség, hogy ha valahol a világban atomerőmű építésébe kezdenek, akkor az annak működtetéséhez szükséges mérnökök, szakemberek képzése legalább részben Magyarországon történjen.

Hozzátette, a kormány legutóbb Bangladessel kötött ilyen megállapodást, és hasonlóról tárgyal Egyiptommal is.

A címlapi kép illusztráció!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!