A négy kérdés, amelyről a magyar választópolgárok véleményt mondhatnak:
Rogán Antal úgy fogalmazott,
a kormány álláspontja ebben a kérdésben ismert: el kell menni a gyermekvédelmi népszavazásra, és ott mind a négy kérdésre nemmel kell válaszolni.
"A kormány teljes erővel kampányolni fog amellett, hogy minél többen menjenek el és minél többen mondjanak nemet ezekre a kérdésekre
- mondta. Ezt azért is tartja fontosnak a kabinet - folytatta -, mert a gyerekeinket meg kell védeni, és látható, hogy Nyugat-Európa jelentős részén egyre jobban terjed az az "LMBTQ-lobbi", ami "a gyerekeket célozza"
A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter kiemelte: a kormány nem kíván beleszólni senki életébe, mindenki maga dönt szexuális identitásáról 18 éves kora felett, de a gyerekekre irányuló LMBTQ-propagandát a leghatározottabban visszautasítja.
Ha a népszavazást egy időben tartják az országgyűlési választásokkal, akkor előbbi költsége nagyjából 5 milliárd, ha egy másik időpontban tartják, akkor pedig 12 milliárd forint. "
Minden racionális érv amellett szólna, hogy e két szavazás egy időben legyen,
azonban a kormány mindkét verzióra készen áll, biztosítva a Nemzeti Választási Iroda számára a költségeket - szögezte le Rogán Antal.
A végső döntést Áder János köztársasági elnök hozza majd meg
- tette hozzá Rogán Antal, aki bízik abban, hogy az államfő is figyelembe veszi ezeket a racionális szempontokat. Ezért is lenne fontos, hogy az Országgyűlés minél előbb meghozza döntését, amire remélhetőleg az elkövetkező napokban sor kerül.
A népszavazásról ma tárgyal az Országgyűlés, megszavazhatja a kivételes eljárást, és ebben az esetben holnap már döntés is születhet az ügyben.
Orbán Viktor miniszterelnök júliusban jelentette be, hogy a kormány gyermekvédelmi népszavazást kezdeményez.
Brüsszel megtámadta Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt
– mondta akkor a miniszterelnök. Brüsszel sérelmezi azt, hogy nálunk nem lehet az, ami Nyugat-Európában állandósult. Az LMBTQ-aktivisták bejárnak az iskolákba, óvodákba, nálunk is ezt akarják. Brüsszel visszaél a hatalmával. A gyermekeink jövője a tét - mondta.
Orbán Viktor akkor emlékeztetett: öt évvel ezelőtt a népszavazás erejével egyszer már sikerült megálljt parancsolni a brüsszeli nyomásnak, együtt újra sikerülni fog.
Ahogy azt többször megírtuk, bebizonyosodott, hogy az Európai Bizottság azért nem fogadta el a magyar helyreállítási alapot, mert az Orbán-kormány nem engedi be az óvodákba és az iskolákba az LMBTQ-aktivistákat. Mint ismert, még idén júniusban fogadta el az Országgyűlés a gyermekvédelmi törvényt, majd pedig a 2015-ös kerítésépítéshez hasonló támadások érték Magyarországot, miután Brüsszel mára teljesen az LMBTQ-lobbi rabja lett.