Két, egymással élettársi kapcsolatban lévő, homoszexuális férfi, meg egy nő egy albérletben lakott Budapesten későbbi áldozatával.
Megélhetésüket részben a 69 éves nyugdíjastól elvett bankkártyára érkező nyugdíj csalárd megszerzéséből fedezték.
Az albérleti kapcsolat azonban egy idő után megszakadt, a nyugdíjas ugyanis az utcára került. Ebben az időszakban már a hajléktalan szállón lakott és sokszor a Szabolcs utcai hajléktalan kórházban kezelték. A három csaló, azért a nyugdíját továbbra is el tudják venni, megtévesztéssel Szentmártonkátára, egy kültéri tanyára vitte a nyugdíjast.
Az ellátásáról nem gondoskodtak.
Az egészségügyi állapota is folyamatosan romlott, orvost nem hívtak hozzá.
Az áldozat tulajdonképpen "az elhúzódó ellátatlanságba" halt bele.
Amikor ez megtörtént, a tolókocsiban ülő nyugdíjast egyszerűen kitolták egy erdőbe és ott hagyták. A holttestet egy arra járó találta meg.
A Pest Megyei Főügyészség három ember ellen emelt vádat
nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására idős koránál, fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
elkövetett emberölés miatt.
A Budapest Környéki Törvényszék tavaly szeptemberben kihirdetett elsőfokú ítéletével mindhármukat gondatlan emberölés és csalás miatt vonta felelősségre és velük szemben
3, valamint 2 év és 8 hónap börtönbüntetést, valamint 4, illetve 3 év közügyektől eltiltás mellékbüntetést szabott ki.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész mindhárom vádlott terhére a vád szerinti emberölés megállapításáért, jelentős tartamban súlyosított szabadságvesztés és hosszabb idejű mellékbüntetés kiszabásáért fellebbezett, amelyet a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a közelmúltban benyújtott indítványában fenntartott. A határozatot a két férfi és védőik tudomásul vették, női társuk és védője azonban eltérő minősítés alkalmazásáért és enyhítés céljából fellebbezett. A másodfokú eljárás a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik a vádlottak az elsőfokú ítélet kihirdetése után szabadlábon védekezhetnek.